Najnowsze wiadomości

20 maja 2024 4:33

Styl specjalny: Inspiracja art decoArt deco jest pełne przepychu, luksusowe i tak modne jak nigdy dotąd dzięki Dzięki premierze filmu Baza Luhrmanna Wielki Gatsby. Po raz kolejny świat ponownie zachwyca się wszystkim, co pochodzi z lat 20.

Nasz zespół projektantów wnętrz przygotował poręczną tablicę nastrojów tablicę która pomoże Ci stworzyć własną łazienkę inspirowaną stylem art deco. Możesz również sprawdź naszą infografikę która przedstawia historię stylu art deco. Jednak inspiracje stylem art deco można znaleźć inspiracji w stylu art deco w najróżniejszych miejscach.

Zainspiruj się: Zasmakuj luksusowego życia w Wielkiej Brytanii

Okres art deco trwał od rozkwitu lat 20. do XX wieku do kryzysu w latach 30. Styl art deco jest pełen przepychu, luksusowy i czerpie wpływy ze świata starożytnego, a zwłaszcza Architekturę egipską i aztecką.

Przeniknął on do kultury brytyjskiej od modę, sztuki dekoracyjne i architekturę, a także muzykę i literaturę. Pozostawił po sobie trwałe dziedzictwo, którym wciąż się inspirujemy.

Wybraliśmy dla Ciebie kilka atrakcji w stylu art deco w całej Wielkiej Brytanii, które możesz Zapewniamy, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby znaleźć inspirację z tego dekadenckiego okresu. Wybierając się do naszej stolicy, będziesz mógł cieszyć oczy natychmiast rozpoznawalnymi geometrycznymi wzorami lub udać się dalej, aby zobaczyć kilka ukrytych, ale zachowanych klejnotów z całego kraju. kraju.

Poniżej przedstawiamy najlepsze z nich:

Miejsce na koktajl: The Savoy Hotel, Londyn:

Ten luksusowy hotel, położony nad brzegiem Tamizy w Londynie, słynie z baru Beaufort w stylu art deco, którego wnętrza utrzymane są w tonacji czerni i palonego złota. palonego złota. Podczas sączenia koktajli z szampanem, gdy tańca burleski i kabaretu, przeniesiesz się w czasie do lat 20. w czasie do lat dwudziestych XX wieku.

Miejsce na popołudniową herbatę: Hotel Claridge's, Londyn:

Claridge's to klejnot londyńskiego art deco. Ten luksusowy hotel jest jednym z najwspanialszych przykładów stylu art deco w całym kraju. Zaprojektowany do w latach 20. XX wieku, wiele z jego oryginalnych elementów pozostało nieskazitelnie czystych. w tym dzieła Basila Lonidesa i piękny panel drzwiowy Lalique. panel. Na popołudniową herbatę, podawaną w zastawie w stylu art deco, można wybrać się do jednego z pięknie urządzonych salonów. Pięknie wystylizowane saloniki pozwolą Ci zerknąć w znakomitą przeszłość tego miejsca.

3 miejsca, które można podziwiać za darmo w Londynie:

Budynek Shell Mex:

Budynek Shell Mex, położony na londyńskim Embankment, jest wspaniałą pozostałością z lat 30. z lat 30. XX wieku. XX wieku. Jego charakterystyczna tarcza zegarowa, którą można podziwiać z Southbank lub na Strandzie, jest największą w Londynie. Można zajrzeć do do okazałego wnętrza budynku podczas weekendu Open House we wrześniu. We wrześniu.

Stacja metra Southgate:

Przykładem zabawnej, ale funkcjonalnej architektury art deco jest stacja metra Southgate. Tube Station. Warto ją odwiedzić. Przez niektórych opisywana jako latający spodek w stylu art deco. latający spodek w stylu art deco, jej ruchome schody są jednym z najbardziej atrakcyjnych w sieci metra. Zachowany stan oryginalnych elementów stacji oryginalnych elementów stacji, zwłaszcza ruchomych schodów, sprawia, że Southgate jest popularnym Southgate jest popularna jako miejsce kręcenia scen do dramatów z epoki.

Budynek Hoovera:

"Pięć mil od Londynu, na zachodniej alei. Kiedy był nowy, musiał być cudem. Mówiąc o wspaniałości fabryki Hoovera Wiem, że zgodzilibyście się z tym, gdybyście też ją widzieli". Piosenka Elvisa Costello.

W budynku Hoovera produkowano pierwotnie podstawowe części do czołgów i samolotów podczas II wojny światowej, a następnie a następnie produkowała miliony odkurzaczy, aby utrzymać domy narodu w czystości. czystych domów. Obecnie mieści się w nim supermarket Tesco.

Wydarzenia w stylu art deco: w Londynie i poza nim:

Odwiedź Londyńskie Stowarzyszenie Art Deco, aby dowiedzieć się o szeregu wydarzeń i wystaw z całego miasta i nieco dalej. Wybierz się na wycieczkę Orient Expressem lub wybierz się do Quaglinos na słynne Hutch Club na słynne spotkanie z koktajlami, muzyką i glamour.

Gdzie można kupić meble w stylu art deco:

The Old Cinema, Londyn:

Jeśli masz ochotę dodać odrobinę stylu art deco do swojego domu, to w The Old Cinema w Chiswick to miejsce, w którym można znaleźć rzadkie okazje. Kupuj osobiście lub przez Internet mahoniowe komody z orzecha włoskiego, chromowane stoliki z bakelitu, czarne lakierowane czarne lakierowane lustra chevila lub karafki z ciętego szkła. Mają fantastyczny wybór rzadkich egzemplarzy z tego okresu.

Nieco dalej:

Miejsce na nocleg: Burgh Island Hotel, Devon

Burgh Island Hotel jest uosobieniem stylu art deco i przepychu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jest to klasyczny przykład zachowanego, kultowego budynku w stylu art deco. i był inspiracją dla dwóch powieści Agathy Christie z gatunku Agathy Christie i gościł słynnego dramaturga Noela Cowarda. Wejdź na stronę się i zanurz się w tym okresie, popijając klasyczny koktajl w słynnym barze Peacock z kopulastym szklanym dachem w stylu art deco.

Miejsce, w którym warto posłuchać: The Stockport Plaza, Greater Manchester:

W Stockport Plaza, popularnym kinie w latach 30-tych XX wieku, znajduje się jeden z najwspanialszych w Wielkiej brytyjskich przykładów funkcjonującego w stylu art deco. Organy w budynku Plaza Organy w Plazie zostały zbudowane przez firmę John Compton Organ Co. ozdobne szklane panele, podświetlane w różnych kolorach. Instrument ten wciąż przywołuje ducha i atmosferę epoki superkina z lat 30.

Miejsce, w którym warto obejrzeć film: Kino Rex, Berkhamsted, Hertfordshire

Otwarte po raz pierwszy w 1938 roku, odrestaurowane i ponownie otwarte w 2004 roku, kino Rex w Berkhamsted w Berkhamsted jest najlepszym przykładem tego, co BBC opisało jako prawdopodobnie najpiękniejszego kina w Wielkiej Brytanii". Zarezerwuj z wyprzedzeniem i zarezerwuj swój stolik, aby obejrzeć jeden z najnowszych filmów. W prawdziwym stylu lat 30. XX w. krzykliwy właściciel kina pojawia się na krótko na scenie przed każdym na scenie przed każdym seansem, aby przedstawić zapowiedź nadchodzących filmów.


Czy odkryliście w swojej okolicy jakieś ukryte perełki art deco lub macie jakieś ulubione miejsca, o których nie wspomnieliśmy? ulubione miejsca, o których tu nie wspomnieliśmy? Chętnie się z Tobą skontaktujemy. Skomentuj poniżej lub napisz na Twitterze nas na @VictoriaplumUK

Źródła:

  • https://www.fairmont.com/savoy-london/dining/
  • https://www.claridges.co.uk/
  • http://www.skyscrapernews.com/buildings.php?id=2935
  • http://thedabbler.co.uk/2011/10/the-suburban-sublime-southgate-tube-station/
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Hoover_Building
  • http://www.londonartdecosociety.co.uk
  • http://www.theoldcinema.co.uk/
  • http://www.stockportplaza.co.uk/index.php
  • https://therexberkhamsted.com/

Zdjęcie ilustracyjne: Nick Garrod.