Najnowsze wiadomości

6 pomysłów na wystrój małego pokoju, o których jeszcze nie...

Żegnaj, minimalizmie - łączenie stylów mebli jest na czasie

Dom Vanessy Hudgens za 3,9 mln dolarów w Studio City powinien być w...

22 maja 2022 3:22

7 wewnętrznych porad dekoratorskich, które zna ekspert Pottery Barn (a Ty nie)Co sezon namawiamy się do odświeżenia naszych domów. To naturalne - latem chcemy, aby nasze przestrzenie wypełniały lniane tkaniny, wesołe paski i łatwe w utrzymaniu tkaniny trawiaste. Ale jesienią często pragniemy głębokich, nastrojowych odcieni, słabego oświetlenia i bogatszych tkanin. W gruncie rzeczy chcemy, aby nasze domy odzwierciedlały to, jak czujemy się na zewnątrz.

Niewiele osób rozumie to lepiej niż Monica Bhargava, wiceprezes Pottery Barn ds. rozwoju produktów i wzornictwa. We własnym domu skupiła się na stworzeniu odpowiednich warstw, aby móc łatwo zmieniać nastrój w zależności od pory roku i unowocześniać go zgodnie z pragnieniami serca - i to bez wydawania fortuny! Jej sekret? Znalezienie odpowiednich podstaw, które są zarówno funkcjonalne, jak i ponadczasowe, aby móc nakładać kolejne elementy w zależności od pory roku.

Poznaj eksperta Monica Bhargava jest wiceprezesem ds. rozwoju produktów dla marek Pottery Barn i Williams-Sonoma, gdzie jest odpowiedzialna za tworzenie nowych i modnych linii produktów. Jest ekspertem w dziedzinie nowatorskiego projektowania domu.

Jej podejście jest z pewnością dalekie od minimalistycznych trendów, których byliśmy ostatnio świadkami, ale bardzo dobrze może mówić o wahaniu wahadła w kierunku bardziej maksymalistycznego podejścia do projektowania - i jest to zsynchronizowane z nową jesienną kolekcją marki. Czy Bhargava opowiada się za nową falą tradycjonalizmu? Poznaj jej najważniejsze wskazówki, jak osiągnąć najwyższy komfort w domu.

Naucz się układać warstwy

"Jesień to pora roku, w której liczy się tylko układanie warstw" - mówi Bhargava. "Kiedy myślę o warstwowaniu, myślę o takich słowach jak tonacja, kolor i faktura - i myślę o budowaniu stylu życia w pomieszczeniu w kategoriach warstw. I nie chodzi tu tylko o kolor - na przykład, potrafię sobie wyobrazić sześć różnych sposobów nakładania warstw na białe łóżko, czy to na połączenie bieli z odcieniami kości słoniowej, czy bieli z szarościami, czy też szarości z kością słoniową. W naszej jesiennej kolekcji wykorzystaliśmy trend różu i zmieszaliśmy go z nieco bardziej nasyconą, ale wyciszoną głęboką śliwką - widać, jak te kolory naprawdę się nakładają, zwłaszcza gdy są umieszczone na neutralnym podkładzie z lnu lub skóry". Innymi słowy, wybierz minimalną paletę kolorów i ozdób swój dom wieloma fakturami, aby uzyskać najwyższy komfort.

Pottery Barn Poszewka na poduszkę Faye Textured Linen $50 Sklep

Stwórz strefę obniżenia

"Wejście to pierwszy punkt kontaktu, kiedy ludzie wchodzą do domu i kiedy Ty wchodzisz do domu" - zauważa Bhargava. "Uwielbiam wracać do domu w momencie, który łączy mnie z moim domem. Niektóre domy mają to szczęście, że mają przedsionki, ale inne, jak mój, mają małe wejścia. W takim przypadku zawsze uważam, że ważne jest, aby mieć jeden mały element - czy to małą szafkę, czy wózek - który pomieści klucze lub pocztę, miejsce, w którym można je zostawić. Potrzebny jest też rząd haczyków, na których można powiesić płaszcze. Lubię też mieć małe krzesełko lub skórzaną kostkę, na której można usiąść i założyć buty. Jeśli masz luksus większego przedsionka, dobrze jest mieć okrągły stolik lub stolik z taboretem, na którym można położyć stos książek lub świeże kwiaty. Uważam, że przedpokój musi być piękny, ale musi też być funkcjonalny".

Przede wszystkim myśl o komforcie

"W moim domu komfort jest moją główną mantrą, ponieważ uważam, że największym luksusem w życiu jest wygoda" - dodaje ekspert Pottery Barn. "Mój dom musi być przestrzenią, w której mogę położyć stopy lub przytulić się do mojej córki. Dlatego wszędzie mam narzuty i otomany, na których mogę położyć stopy - czy to okazjonalny fotel z otomaną, która do niego pasuje."

Pottery Barn Belgian Flax Linen Floral Stitch Sham $66 Sklep

Znajdź przedmioty uniwersalne

"Kiedy zaczynasz, wybieraj przedmioty, które mają w sobie trochę emocji i duszy, ale mogą też służyć do wielu celów" - mówi Bhargava. Sugeruje na przykład, że wózek barowy może służyć do przechowywania, serwowania posiłków lub jako szafka nocna. "Pomyśl o meblach w ten sposób. Pomyśl o tym, jak bardzo są uniwersalne, jak mogą być wielozadaniowe. Dla mniejszych przestrzeni mamy nasze rozkładane stoły, które mogą służyć jako miejsce do pracy lub stół jadalny. To są te przedmioty, które mają w sobie wiele emocji, ale mogą funkcjonować na wiele sposobów w Twoim domu."

Pottery Barn Metalowy wózek Preston $499 Sklep

Nie podążaj za trendami

"Nie podążaj za trendami, podążaj za swoim sercem" - radzi Bhargava. "Nie przejmuj się tym, co ludzie myślą o Twoim domu. Niech Twój dom będzie odzwierciedleniem tego, kim jesteś, jak używasz swojego pokoju i jak używasz swojego domu. Bądź pasjonatem, bądź autentyczny, rób to po swojemu. Ta autentyczność zawsze da Ci najwięcej przyjemności. Twój dom jest tak emocjonalną przestrzenią - w moim domu mam piękne przedmioty, które zebrałam z różnych podróży, ale mam też dzieła sztuki z Indii, gdzie dorastałam, ponieważ ważne jest dla mnie poczucie historii i przestrzeni. Otaczaj się rzeczami, które kochasz. Nie przejmuj się zbytnio trendami - po prostu podążaj za głosem serca".

Zainwestuj w wytrzymałe meble

Podczas dekorowania z myślą o sezonowości, sztuką jest posiadanie odpowiednich, ponadczasowych przedmiotów, które uzupełnią mniejsze akcenty: "Zainwestuj w coś, co jest wytrzymałe, np. sofę, stół w jadalni, łóżko w głównej sypialni - ponieważ te elementy przetrwają próbę czasu" - mówi Bhargava. "Możesz też wydać pieniądze na skórzaną sofę, ponieważ skóra pięknie się starzeje i pięknie nosi patynę, a także dobrze znosi zużycie, komfort i życie, które się na niej odcisnęło".

Pottery Barn Rozkładany stół jadalniany Benchwright w kolorze Seadrift $1699 Sklep

Baw się proporcjami

"Moi przyjaciele i rodzina zawsze proszą mnie o pomoc w dekorowaniu - co robię z przyjemnością, bo kocham to, co robię - ale zazwyczaj kupują całe zestawy, a ja myślę, że nie rozumieją, że można łączyć tradycję z industrialem" - mówi Bhargava. "Bawcie się, niech to będzie Wasza własna ekspresja. Bardzo ważne jest, aby wszystkie meble i wszystkie elementy były w różnych skalach. Różne proporcje dodają charakteru i wzbudzają zainteresowanie. Można mieć ogromny stół lub stół składany, przy którym bawi się wiele osób, a w pokoju rodzinnym wstawić mniejsze, okazjonalne krzesła. Myślę, że to tworzy większe zainteresowanie. Myślę, że poziomy zapewniają większy komfort, ponieważ można być o wiele bardziej kreatywnym, a także dają przestrzeń do wprowadzenia elementów emocjonalnych."

Pottery Barn Sofa York Roll Arm Deep Seat Slipcovered Sofa $1699 Sklep