Najnowsze wiadomości

11 grudnia 2023 11:12

To zalane słońcem mieszkanie jest ratunkiem, którego potrzebujemy, by uciec przed zimąNie ma to jak wejść do domu, który jest zalany naturalnym światłem. A kiedy ten dom znajduje się w słonecznym Newport Beach w Kalifornii, szaleństwem byłoby nie znaleźć sposobu na maksymalne wykorzystanie tej obfitości światła, które świeci przez cały rok. I to jest dokładnie to, co zrobili architekci z biura Brandon Architects w tym oszałamiającym domu. Jest on otwarty i przestronny z zachowaniem równowagi pomiędzy tradycyjnym a nowoczesnym połączeniem, o którym mówiliśmy przez cały rok. Brandon Architects nazwał ten projekt "domem przejściowym", co oznacza, że jest on zakorzeniony w ponadczasowym wzornictwie, ale dostosowany do współczesnego życia.

Ten dwupiętrowy dom o powierzchni 7588 stóp kwadratowych ma sześć sypialni i sześć łazienek i zawiera wszystko, co można sobie wyobrazić w domu w południowej Kalifornii: przestrzeń życiową wewnątrz i na zewnątrz, duże otwarte okna, neutralną paletę kolorów i minimalistyczny styl nadmorski, który łączy inspirację historyczną ze współczesną.

Czytaj dalej, aby zobaczyć jak Brandon Architects i zespół projektantów wnętrz z BoneStreel Trout Hall stworzyli ten klasyczny, a zarazem nowoczesny dom. Nie przeoczono żadnego szczegółu.

Zespół projektantów chciał stworzyć otwarte przestrzenie, które byłyby elastyczne i przestronne dla dużej, powiększającej się rodziny. Duży nacisk położono również na styl indoor/outdoor, łącząc obszary mieszkalne z zewnętrznymi tam, gdzie było to możliwe. Mimo wysokiego poziomu projektu zespół zadbał o to, aby przestrzenie były przystępne i nadawały się do codziennego użytku.

Jedynym istniejącym elementem, który został wykorzystany w tej nowej konstrukcji był stół Saarinen firmy Knoll w pokoju śniadaniowym. Był on tak popularny, że klient używał go w każdym swoim domu.

 

Kolorem przewodnim domu był kobaltowy błękit, jak widać tutaj na uderzającym dywanie w jadalni. Zespół czuł, że ten odcień jest nowoczesny i silny, tak jak dom i jego właściciele. Kolor ten dobrze współgra również z czernią i bielą, co zapewniło bardzo odważny i wyrazisty wygląd całości. 

Architekci Brandon znani są z tego, że są wszechstronni na wiele różnych sposobów. Do każdego projektu podchodzą z czystą kartą, dzięki czemu za każdym razem mogą opowiedzieć wyjątkową historię. W tej głównej sypialni wykorzystano wysokie sufity i wprowadzono kobaltowy błękit za pomocą dywanu, aby ponownie zakotwiczyć przeważnie białą przestrzeń.

 

Największym wyzwaniem projektowym dla tego domu było stworzenie nowoczesnej przestrzeni (aby sprostać gustom klienta), która byłaby również w harmonii z tradycyjnym sąsiedztwem. Ta łazienka jest doskonałym przykładem tej fuzji. Architektura sprawia wrażenie lekkiej, jasnej i nowoczesnej, podczas gdy wolnostojąca wanna i baterie dodają jej tradycyjnego charakteru.

Niewiarygodnie wysokie sufity są wyróżniającą się cechą w całym domu, a zespół zadbał o to, aby czuć się tak również z punktu widzenia projektowania wnętrz. Sypialnia tej dziewczynki naprawdę gra z unikalnym geometrycznym stylem sufitu dzięki tapecie w żółte kropki i wysokim piętrowym łóżkom. 

Zespół wbudował w okno siedzisko dla dziewczynek do zabawy i czytania. Jest to również miły sposób na umieszczenie dodatkowego siedzenia, które nie zajmuje miejsca.

 

Wszystkie kolory w pokojach dziecięcych są zabawne i jasne. Ta łazienka wprowadza kolor i grę wzorów, ale nadal czuje się podniesiona i dorosła.

Podwójne łóżka piętrowe w każdej z sypialni dziecięcych są naprawdę zabawnym elementem wystroju. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak zabawne są nocowania w tym domu.

 

Jasny żółty z sypialni przechodzi również do łazienki. Uwielbiamy to, jak zakotwiczono ją w szarych płytkach metra i nowoczesnych lampach wiszących. 

To nie wygląda jak domowy bar. Wyrazisty design jest wyrafinowany i chłodny, jak coś, czego można się spodziewać w modnej restauracji.

Więcej informacji znajdziesz na: http://naszearanzacje.pl