Najnowsze wiadomości

11 grudnia 2023 10:00

12 poufnych wskazówek, jak wybrać projektanta wnętrzJeśli chodzi o to, jak wybrać projektanta wnętrz, główny projektant Ariel Okin w Homepolish mówi, że to może być jak randki (jak w, trzeba włożyć trochę pracy i zadawać właściwe pytania). "Wierzę, że idealna relacja robocza między projektantem wnętrz a klientem opiera się na zaufaniu", mówi Okin. "Jeśli klient może zaufać, gdzie projektant zmierza z kreatywną wizją i toczyć się z nią, to sprawia, że najbardziej zabawne i ekscytujące - i nie wspominając o tym, piękne - projekty".

Aby dostać się do tej przestrzeni z projektantem, musisz naprawdę znaleźć taki, który dostosowuje się do twoich potrzeb i osobowości, ponieważ jeśli nie możesz się dogadać, jak mogą cię naprawdę zrozumieć? "Kiedy spotykam się z nowym klientem, zawsze staram się upewnić, że nasze osobowości i priorytety się zgadzają" - wyjaśnia Birgit Klein, właścicielka Birgit Klein Interiors. Zaczyna się od spotkania i zadania właściwych pytań, aby dowiedzieć się, kto jest dla Ciebie odpowiedni... i dla Twojej przestrzeni. Postanowiliśmy skontaktować się z czterema ekspertami, aby poznać najważniejsze pytania, które ich zdaniem powinien zadać każdy klient, jeśli chodzi o wybór projektanta wnętrz (oraz kilka zasad, których należy przestrzegać podczas pierwszego spotkania).

Zacznij współpracować

"Wierzę, że klient powinien być zaangażowany w proces podejmowania decyzji, tak aby efekt końcowy odzwierciedlał jego osobę" - mówi Crystal Sinclair z Homepolish. Christine Markatos Lowe, główna projektantka Christine Markatos Design, zgadza się z tym, mówiąc, że najlepsze relacje w pracy są wtedy, gdy jest to wspólny wysiłek. Ale jeśli klient woli być bardziej niezależny, konieczne jest, aby od samego początku zakomunikował, jak bardzo chce być zaangażowany.

Uważam, że klient powinien być zaangażowany w proces podejmowania decyzji, tak aby efekt końcowy odzwierciedlał jego oczekiwania.

Postępuj zgodnie z "zasadą trzech".

"Moja ogólna zasada to spotkać się z trzema projektantami" - mówi Markatos Lowe. "Przekonasz się, że dwie z poznanych osób są prawdopodobnie bardziej podobnie myślące, a jedna będzie się dla ciebie wyróżniać". Nie spotykając się z więcej niż tą liczbą, projektant mówi, że łatwiej będzie porównać różne osobowości i style. Okin sugeruje spotkanie z co najmniej dwoma, jeśli nie trzema projektantami, aby uzyskać poczucie różnych estetyk, stylów pracy i osobowości (które są ważne).

Przyjdź przygotowany

Okin sugeruje przyniesienie inspirujących zdjęć, tablicy na Pinterest z przypiętymi ulubionymi i planem istniejącej przestrzeni jako punkt wyjścia. I pokazać jak najwięcej z góry. "Im więcej informacji estetycznych możesz udostępnić, tym lepiej, ponieważ pomoże to stworzyć otwartą komunikację" - mówi Markatos Lowe. Sugeruje, aby na pierwsze spotkanie zabrać ze sobą plany, rysunki lub przykłady stylów, które Ci się podobają.

Bądź szczery w kwestii budżetu

Nie ma nic gorszego niż brak omówienia oczekiwań, a następnie pokrzyżowanie planów projektanta i zniszczenie nadziei klienta. Sinclair radzi, aby zdecydowanie mieć na uwadze budżet (chociaż może być trudno dokładnie określić, ile coś będzie kosztować, dopóki nie ustalicie, czego chcecie). "Jeśli nie jesteś pewien budżetu, zrób małe badania przed spotkaniem, aby lepiej zrozumieć, ile rzeczy kosztują", sugeruje Sinclair. "Sofa może kosztować w dowolnym miejscu od 700 do 27 000 USD".

Podążaj za swoim przeczuciem

Musisz pamiętać, że nie jesteś jedyną osobą przeprowadzającą wywiad podczas tego procesu, ponieważ jesteś również przesłuchiwany. Markatos Lowe mówi, aby pamiętać, że obie strony szukają, aby czuć się komfortowo ze sobą. "Wierzę również, że jest to instynktowne uczucie - jeśli czujesz, że dobrze pasujesz, to często jest to właściwe dopasowanie projektanta i klienta," mówi. Miej oko na to, kiedy po prostu czuje się dobrze i idź z tą osobą.

12 pytań do projektanta wnętrz

- Czy jest jakiś szczególny styl, który lubisz lub którego nie lubisz?

- Nad iloma projektami pracujesz w danym czasie?

- Co jest twój wewnętrzna struktura, i kto pracowałbym z na twój zespole inny niż ty?

- Jak długo przewidujesz, że projekt zostanie ukończony?

- Czy nasza dyspozycyjność się zgadza?

- Czy czujesz się komfortowo z ______? (Czy jest coś szczególnego w Twojej sytuacji, jak psy, dzieci, alergie na tkaniny)

- Jaki jest Twój styl zarządzania projektem i czego będziesz ode mnie oczekiwał?

- Jak naliczasz opłaty i co zawiera Twoja opłata?

- Jak śledzisz mój budżet, płatności i zwroty?

- Jak rozwiązać problemy podczas projektu? (Meble przybywa uszkodzony, niewłaściwy kawałek został wysłany, itp.)

- Czy twój projekt jest zielony lub ekologicznie świadomy?

- Czy mogę mieć referencje klienta?

Teraz, gdy wiesz, jak wybrać projektanta wnętrz, jesteś na dobrej drodze do znalezienia odpowiedniego dopasowania projektu.

Czytaj dalej na: http://naszearanzacje.pl