Najnowsze wiadomości

19 czerwca 2024 23:15

Wakacyjny wystrój tego domu to idealna mieszanka kapryśności i klasykiDorastając, Katie Hammond, założycielka agencji komunikacyjnej 9spr, zbierała klasyczne miniaturowe domki Christmas Village i błagała mamę, aby pozwoliła jej co roku wcześniej udekorować świąteczne wnętrza. Obecnie jej własny dom w Kalifornii jest obrazem świąt, z mnóstwem nowoczesnych mini-domków świątecznych.

"Jestem domatorką, więc uwielbiam to, że święta to przytulny czas, w którym można się tym całkowicie cieszyć" - mówi Hammond w rozmowie z MyDomaine. Hammond opisuje ogólny klimat jako "inspirowany naturą, kapryśny i klasyczny" - styl, który doskonale pasuje do istniejącego wystroju jej domu.

Chcesz w tym roku unowocześnić swoje dekoracje świąteczne? Mamy wszystko pod kontrolą. W dalszej części artykułu znajdziesz kilka wskazówek oraz wycieczkę po domu Hammond, który jest bardzo elegancki, a jednocześnie bardzo kapryśny i gotowy na święta.

Zastosuj różne style

"Mój dom to mieszanka stylów - tradycyjny z dużą ilością luzu i naturalnych elementów, więc lubię umieszczać w nim przedmioty, które zbierałam przez lata i które przywodzą mi na myśl odbyte podróże lub konkretne momenty w czasie" - wyjaśnia. Jeśli chcesz pójść o krok dalej, zdecyduj się na dekoracje świąteczne, które wyróżniają się (nie wyglądając zbyt nie na miejscu) na tle Twojego wystroju i stylu aranżacji wnętrz. Jeśli więc Twój dom jest bardzo maksymalistyczny i kolorowy, zobacz, jak wyglądają całkowicie białe dekoracje świąteczne.

Odważnie postaw na zieleń

Jednym z ulubionych elementów wystroju świątecznego Hammond jest kominek, który opisuje ona jako "świąteczny, klasyczny, kolonialny, z odrobiną kapryśności w jednym". Stanowi on również idealne miejsce dla girlandy, którą Hammond zamówiła. "W tym roku zainspirowały mnie wszystkie naturalne odcienie i chciałam utrzymać klimat ziemi" - mówi. "Wianek, który zamówiłam, był mieszanką cyprysów, eukaliptusów, jodeł i liści oliwnych, które uwielbiam i które mają europejski charakter".

Wykorzystaj to, co masz

Skupienie się na naturalnych materiałach znalazło swoje odzwierciedlenie również w wystroju sypialni Hammond, gdzie pełno jest zieleni. Hammond świetnie wykorzystała także ramę łóżka z baldachimem, wieszając na niej wieniec i sznur lampek. Świąteczna winietka na komodzie przy łóżku dodaje przestrzeni nieco więcej kapryśności dzięki miniaturowemu domkowi świątecznemu, przypominającemu te z dzieciństwa Hammond.

Twórz sprytne kolekcje

Oprócz miniaturowych domków świątecznych, w całym domu można znaleźć inspirowane stylem retro drzewka ze szczotki do butelek. Te małe drzewka to świetny, niedrogi sposób na dodanie do wnętrza dodatkowej dawki świątecznego klimatu. Jednak jeśli chodzi o zakup świątecznych dekoracji, Hammond sugeruje, by wstrzymać się z zakupami do stycznia.

"Jeśli masz na oku jakieś dekoracje lub ozdoby, poczekaj z zakupem do końca wakacji, ponieważ większość sklepów organizuje wyprzedaże zaraz po nowym roku" - radzi. "W ten sposób, zanim nadejdzie kolejny sezon świąteczny, będziesz mógł otwierać nowe prezenty, korzystając z rzeczy, które kupiłeś rok wcześniej".

Znajdź swoje ulubione sklepy

Sama Hammond ma kilka źródeł, do których często wraca, gdy kupuje świąteczne rzeczy. "Mam kilka lokalnych sklepów, które lubię - Kate Lester Home i Rolling Greens, najbardziej szalony żłobek" - wyjaśnia. "A potem strony internetowe, takie jak Terrain, Anthropologie, West Elm i McGee & Co. są świetne. Powiedziałabym, że co najmniej połowa moich świątecznych dekoracji pochodzi z Anthropologie i Terrain - zawsze mają najfajniejsze ozdoby!".

Spróbuj majsterkowania

"Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na świeżą girlandę i wieńce, możesz pójść na lokalną giełdę drzewek i poprosić o przycięte kawałki, a następnie zrobić własną" - radzi Hammond. "Jeśli robienie własnych jest zbyt trudne, można ozdobić sztuczne girlandy i wieńce świeżym eukaliptusem, co sprawi, że będą wyglądały na świeże".

Robienie wieńców zdecydowanie nie jest łatwym wyczynem, więc zanim zaczniesz, zrób trochę badań i dowiedz się, które wzory najbardziej Ci się podobają (i jak je zrobić!).

Bądź wierny sobie

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o świąteczne dekoracje, Hammond ma jedną prostą sugestię. "Rób to, co sprawia Ci przyjemność, pod warunkiem, że nadal wygląda to dobrze" - mówi.