Najnowsze wiadomości

Jak zainstalować wannę łazienkową zlew

Majsterkować czy zatrudnić profesjonalistę? Porady ekspertów...

Czy łóżko może uszczęśliwić nas (i nasze wnętrza)?

23 września 2021 12:49

Jak pomalować blaty łazienkoweGotowy na aktualizację łazienki? Skorzystaj z naszych porad i wskazówek dotyczących malowania blatów laminowanych.

Czy Twoje powierzchnie w łazience wyglądają na przestarzałe? Jeśli Twój blat jest laminowany, masz szczęście. Odłóż kilka godzin na weekend, a nowo pomalowana powierzchnia będzie Twoja. Pamiętaj jednak, aby ograniczyć ten projekt: Zwykła farba nie jest wykończeniem bezpiecznym dla żywności i nie wytrzyma ciepła, wilgoci i otarć, na które codziennie narażone są blaty kuchenne.

Czego potrzebujesz

  • Drobnoziarnisty papier ścierny lub blok ścierny
  • Ściereczka do wycierania
  • Wałek do malowania
  • Podkład
  • Farba lateksowa
  • Bezbarwny, schnący poliuretan lateksowy

Krok 1

Zacznij od przeszlifowania powierzchni drobnoziarnistym papierem ściernym, aby lekko zetrzeć połysk, uważając, aby nie zetrzeć koloru. Wytrzyj powierzchnię do czysta, a następnie nałóż warstwę podkładu na powierzchnie nieporowate. Kiedy podkład wyschnie, nałóż bazową warstwę farby lateksowej. Użyj wałka, aby uniknąć pociągnięć pędzla w wykończeniu.

Wskazówka: W przypadku półek i szafek z melaminy, przed gruntowaniem umyj je roztworem TSP.

blat

Krok 2

Gdy farba lateksowa wyschnie, nałóż trzy do pięciu warstw bezbarwnego, schnącego poliuretanu lateksowego, upewniając się, że każda warstwa wyschnie przed nałożeniem następnej. Możesz użyć lakieru bezbarwnego dla jeszcze większej trwałości, jeśli nie przeszkadza Ci efekt żółknięcia farby pod spodem.

Wskazówka: Nie próbuj malować na porysowanej lub uszkodzonej przez wodę melaminie - takie powierzchnie powinny być wymienione.