Najnowsze wiadomości

19 czerwca 2024 21:52

8 niesamowitych pomysłów na spiżarnie w kuchni!Dzisiejsze rodziny są niezwykle zajęte, a codzienna rutyna stała się gorączkową. Kiedy tak się stanie, może się okazać, że nasza kuchnia przejmie na siebie ciężar bałaganu i chaosu. Blaty często stają się "catch-all" i przedmioty nigdy nie są na swoim miejscu.

Łatwo jest stworzyć proste metody organizacji z opcjami przechowywania, które sprawią, że Twoja kuchnia stanie się wygodnym miejscem do gromadzenia.

Spójrzmy na kilka podstawowych pomysłów:

1. Spiżarnia

Najważniejszym rozwiązaniem w zakresie przechowywania, które możesz dodać do swojej kuchni, jest spiżarnia. Im większa, tym lepiej, jeśli jest w Twoim budżecie.

Spiżarnie niestandardowe mogą być zaprojektowane z licznymi półkami i regałami do przechowywania urządzeń i towarów suchych. Wiele miejsc na ladę można zwolnić, wyjmując z niej rzeczy, takie jak tostery lub miksery, które nie są regularnie używane.

2. Regały druciane

Doskonałym rozwiązaniem do przechowywania mniejszych, luźnych przedmiotów jest umieszczenie drucianych regałów w szafkach lub spiżarni.

Regały te są niedrogie i łatwo przesuwają się po istniejących półkach, aby dodać kolejną warstwę do przechowywania. Stojaki z drutu są niezwykle przydatne dla dodatkowych pakietów mieszanek napojów, batonów lub innych przedmiotów, które chcesz umieścić na małym obszarze.

3. Leniwa Susan

Jednym z największych wynalazków w szafkach kuchennych jest Lazy Susan. Te wygodne funkcje szafki mogą być dodane do każdej narożnej szafki lub spiżarni, aby łatwo znaleźć elementy, które mają tendencję do pchania się do tyłu.

Leniwe Zuzanny doskonale nadają się na małe przedmioty, takie jak przyprawy, a także na większe kawałki, takie jak plastikowe pojemniki czy naczynia kuchenne.

4. Podwójne puszki na śmieci

Trudno jest oddzielić przedmioty nadające się do recyklingu od śmieci i nie tworzyć bałaganu, chyba że dla każdego z nich jest osobny pojemnik. Wyciągnij szafki na śmieci i ukryj nieestetyczne pojemniki na śmieci, ale trzymaj je w zasięgu ręki, gdy jesteś zajęty w kuchni.

5. Zakrywka Przechowywanie

Plastikowe pojemniki i pokrywy to często upadek zorganizowanej szafy. Poprzez przymocowanie plastikowego uchwytu na akta do wewnętrznej strony szuflady szafki, można przechowywać wszystkie pokrywy razem i układać pojemniki na półkach. Dzięki przymocowaniu plastikowego uchwytu na akta do wewnętrznej strony szuflady szafki, można przechowywać wszystkie pokrywy razem i układać pojemniki na półkach. Szafka pozostanie schludna, a ty będziesz w stanie w mgnieniu oka znaleźć pasującą pokrywę.

6. Pod zlewem Shelvingiem

Miejsce na wiele środków czystości w kuchni znajduje się pod zlewem. Zazwyczaj trudno jest znaleźć przedmioty, których szukasz ze względu na niewygodną przestrzeń.

Ułatw sobie życie poprzez dodanie wysuwanej półki pod zlewem. Będziesz mógł zlokalizować to, czego potrzebujesz i utrzymać porządek i wydajność w swojej okolicy.

7. Pod uchylną szufladą zlewozmywakową

Przechylana szuflada tuż pod zlewem jest idealnym miejscem do przechowywania gąbek i szczotek do szorowania. Trzymaj nieestetyczne przedmioty z dala od damy, ale wciąż w zasięgu ręki, aby uzyskać najwyższą wydajność.

8. Dodaj Szafkę narzędziową

Jeśli przestrzeń na to pozwoli, dodanie szafy narzędziowej pozwoli Ci na idealne miejsce do przechowywania mioteł, mopów, wiader i szufelków. Możesz również dodać półki do przechowywania przedmiotów takich jak worki na śmieci lub środki czystości.

Wniosek

Dodanie wyżej wymienionych elementów składowych, pozwoli na lepsze zorganizowanie Państwa kuchni. Dodanie lub przebranie szafki lub spiżarni może mieć duży wpływ na wydajność Twojej kuchni. Wygląd twojej przestrzeni nie tylko będzie wyglądał lepiej, ale także pomoże ci poczuć się lepiej.

Zaleca się rozmowę z profesjonalnym i renomowanym projektantem kuchni. Pomogą Ci oni zdecydować, jakie opcje są najlepszym rozwiązaniem dla potrzeb Twojego domu i budżetu.