Najnowsze wiadomości

8 grudnia 2022 6:55

Nawet Twoja kuchnia na świeżym powietrzu potrzebuje podłogiKuchnia na świeżym powietrzu jest wspaniałym miejscem dla rodziny i przyjaciół do gromadzenia się i cieszenia się dobrym jedzeniem i dobrym towarzystwem.

Podczas planowania układu i budowy kuchni zewnętrznej nie można zapomnieć o wyborze odpowiedniej podłogi. Istnieje wiele różnych opcji, które będą pasować do różnych budżetów i gustów. Powinieneś również wziąć pod uwagę swój styl życia i dokładnie to, jak planujesz wykorzystać tę przestrzeń.

Musisz wziąć pod uwagę klimat, w którym mieszkasz i wielkość ruchu pieszego, jaki będzie miał ten obszar. Czy będziesz cieszyć się tą przestrzenią tylko z małżonkiem lub małą rodziną? Będziesz organizował duże imprezy z wieloma gośćmi? To są pytania, które należy zadać sobie przed dokonaniem zakupu.

Przyjrzyjmy się niektórym z najbardziej popularnych opcji podłóg w kuchni zewnętrznej, które są dostępne:

Podłoga betonowa

Jedną z najtańszych i najtrwalszych opcji posadzki zewnętrznej jest beton. Jest bardzo uniwersalna, w tym sensie, że nie musi być po prostu zwykłą, nudną, szarą płytą. Istnieje wiele spojrzeń, które można osiągnąć z tego materiału.

Beton oferuje opcje personalizacji, takie jak: nadrukowanie wzoru lub dodanie wybranego koloru. Możesz również preferować użycie betonowych kostek brukowych ułożonych we wzorze lub kostek, które wyglądają jak kamień naturalny. Pomysły są nieskończone.

Podłoga z płytek

Podłoga z płytek jest przyjazna dla budżetu i ma szeroki wybór stylów i kolorów.

Jedną z najatrakcyjniejszych rzeczy w używaniu płytek, jest możliwość układania ich w różne wzory. Można wybrać pomiędzy koszykowym splotem, schodkowymi liniami lub całym, dużym wzorem. Istnieje wiele wzorów, które można wykorzystać na swojej zewnętrznej podłodze, a które nadadzą tej przestrzeni unikalny i wysokiej klasy wygląd.

Ten artykuł sugeruje, że jeśli mieszkasz w klimacie, w którym panują mrozy, instalator musi zachować szczególną ostrożność przy układaniu płytek. Nie powinny się kołyszeć i muszą być również uszczelnione, aby zapobiec uszkodzeniu fugi i płytki.

Podłoga z kamienia naturalnego

Aby nadać Twojej kuchni na zewnątrz luksusowy i organiczny charakter, podłoga z naturalnego kamienia może być wyborem dla Ciebie. Należy pamiętać, że ten rodzaj podłogi jest droższy od płytek lub betonu.

Przekonasz się, że dostępna jest szeroka gama stylów i kolorów. Można wybierać od okrągłych, naturalnie wyglądających kamieni po płaskie i gładkie, kwadratowe płytki. Jeśli chodzi o kamień, jest coś dla każdego gustu.

Wspaniałą wskazówką jest włączenie tego samego kamienia do Twojej kuchni na świeżym powietrzu z tym, co jest używane w Twoim krajobrazie. To sprawi, że przestrzeń będzie wyglądać płynnie i w pełni skoordynowana.

Ipe Decking

Jeśli podoba ci się wygląd drewna, to pokochasz Ipe. To bardzo trwałe, twarde drewno, zwykle z północnej Brazylii. Drewno to można znaleźć w szerokiej gamie kolorów i odcieni.

Ten rodzaj podłóg ma przystępną cenę i jest doskonałym wyborem dla dużych rodzin lub osób, które lubią rozrywkę. Drewno Ipe jest odporne na zarysowania i dobrze sprawdza się w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Kolejną zaletą tego drewna jest to, że jest ono praktycznie odporne na termit i pleśń.

Wniosek

Dostępny jest szeroki wachlarz opcji podłóg do wyboru. Przy odrobinie wyobraźni i odpowiednich materiałach, możesz stworzyć wymarzoną przestrzeń podwórkową.

Zawsze najlepiej jest skonsultować się z doświadczonym specjalistą przed rozpoczęciem dużego projektu. Będziesz mógł przedyskutować odmiany podłóg, które są dostępne dla Twojego osobistego budżetu. Odkryjesz również nowe pomysły projektowe, których nie byłeś świadomy.