Najnowsze wiadomości

31 stycznia 2023 14:52

Łazienka Vintage RenewalWzorzyste tapety i płyty koralikowe nadały tej łazience przestarzały wygląd. Nie tylko nie pasowała do reszty zabytkowego domu, ale właścicielka domu nie miała miejsca na nowoczesne udogodnienia, takie jak prysznic typu walk-in. Jednak dzięki postawie "zrób to sam" i wielu narzędziom właścicielka domu stworzyła łazienkę swoich marzeń.

Po: Vintage Renewal

Biorąc pod uwagę formę, funkcję i przestrzeń na podłodze, właścicielka domu wymieniła postumentowy zlew w głównej łazience na domowej roboty wannę z bogatym schowkiem, która otacza zabytkowy zlew znaleziony na krawężniku. Zewnętrzne dno zabytkowego zlewu pomalowano tą samą marynarską farbą, której użyto na ścianach, aby schemat kolorów zatoczył pełne koło.

drewno

Majsterkowa półka wykonana jest z sosnowych desek zabarwionych na odcień ciemnego orzecha włoskiego i zawiera obszerny blat, półki i schowki. Odwiedź blog właścicielki domu, That's My Letter, aby uzyskać szczegółowe instrukcje, jak zbudować wannę.

Przeszłość spotyka się z teraźniejszością

Wyburzając szafę na bieliznę przylegającą do małej głównej łazienki na pierwszym piętrze, właścicielka domu zrobiła miejsce dla upragnionego prysznica typu walk-in. Sześciokątne płytki podłogowe, boazeria z desek i listew oraz ciepłe drewniane wykończenia nawiązują do przeszłości, podczas gdy żywy wzór w bawolą kratę namalowany na ścianach nadaje pomieszczeniu współczesny urok.

Mistrz farby

Różne odcienie farby współgrają z barwionymi wykończeniami, nadając ścianom przykuwający uwagę kontrast. Wykończenie okien i boazeria zostały pomalowane białą farbą półmatową, podczas gdy wzór w bawolą kratę na ścianach pokoju jest matowy. Orzechowa deska podłogowa przekształcona w listwę wieńczy ścianę okienną; jej płaski profil doskonale pasuje do kolonialnych korzeni domu. Haczyki na ręczniki z IKEA podkreślają klimat vintage.

Wykorzystaj ponownie i użyj ponownie

Właścicielka domu przekształciła zwietrzałe deski podłogowe - podarowane przez przyjaciela i wykończone orzechową bejcą - w półkę nad komodą. Półka nie tylko ładnie wygląda, ale też dodaje praktycznej przestrzeni do przechowywania. Świeża zieleń wnosi życie do przestrzeni.