Najnowsze wiadomości

19 czerwca 2024 22:56

6 pomysłów na kafelki kuchenne, które są łatwe do czyszczeniaCzęsto może to być przytłaczające, gdy rozważa się nowy rozbryzg pleców do kuchni. Istnieje tak duża różnorodność dostępnych stylów, kolorów, faktur i materiałów, że podjęcie decyzji może być trudne.

Oprócz estetyki, jednym z najważniejszych czynników, o których należy pamiętać przy wyborze plusków pleców, jest łatwość utrzymania czystości. Czy materiał jest porowaty i łatwo wchłania plamy z odprysków tłuszczu lub sosu spaghetti?

Wiele rozprysków kamienia i cegły z tyłu szybko się przebarwi. Inne opcje, które mogą być wycierane bez żadnych trwałych plam, mają tendencję do lepszego działania w obszarach w pobliżu pieca.

Poniżej znajduje się lista kilku łatwych do czyszczenia odprysków pleców, które są nie tylko stylowe, ale i funkcjonalne:

1. Stal nierdzewna Rozprysk wsteczny

Stainless Steel Back Splash doda akcent klasy do każdej kuchni i może być łatwo czyszczone, aby utrzymać go wygląda zupełnie nowy. Ten rodzaj back splash jest dostępny w dużych panelach, jak również w różnych rozmiarach płytek, od dużych do małych.

Dostępna jest również modelowana stal nierdzewna, która może stworzyć piękną teksturę w Twojej kuchni.

Natychmiast zetrzyj wszelkie krople wody lub inne odłamki, aby zapobiec plamieniu.

2. Szklane plecy Rozbryzganie

Tafla szkła Back Splash używane jako tylny odprysk są bardzo łatwe do czyszczenia. Nie ma linii fug, które mogłyby pochłaniać plamy. Materiał ten można oczyścić ogólnym środkiem do czyszczenia okien w ciągu kilku minut.

Tafle szkła można znaleźć w szerokiej gamie kolorów pasujących do każdego stylu.

3. Kamienne odpryski z tyłu

Stone Back Splash płyty wykończeniowe to niezwykły sposób na dodanie tylnego rozbryzgu za piecem i blatami.

Znajdziesz tu kwarc, granit, marmur i inne kamienie, które dopełnią Twoją kuchnię i sprawią, że będzie to bryza do wytarcia do czysta.

4. Laminat Back Splash

Jeśli jesteś na budżet, możesz rozważyć laminat z powrotem rozbryzgane. Ten rodzaj rozbryzgów pleców jest bardziej opłacalny, ale jest dostępny w wielu kolorach i stylach.

Będziesz mile zaskoczony, że na rynku jest wiele rodzajów laminatów, z których niektóre wyglądają identycznie jak prawdziwe kamienne odpryski z tyłu, które są znacznie bardziej kosztowne.

5. Płytka ceramiczna Z powrotem rozbryzgane

Płytka ceramiczna jest często używana jako tylny odprysk, ponieważ jest bardzo zgrabna i można ją łatwo przetrzeć do czysta. Używając tej płytki, należy pamiętać o uszczelnieniu fugi, aby zapobiec jakimkolwiek plamom. Większe arkusze zmniejszają również ilość widocznego zaczynu.

6. Cynowy plusk z tyłu

Tin Back Splash nada Twojej kuchni klasyczny i zabytkowy charakter. Back splash ten rodzaj jest dostępny w dużych arkuszach lub mniejszych kwadratowych płytkach, w zależności od pożądanego wyglądu.

Trochę więcej wysiłku jest potrzebne podczas czyszczenia tych płytek, ale przy regularnym wycieraniu po gotowaniu posiłków, nie powinno być problemu z utrzymaniem puszki z powrotem rozbryzgów wyglądających lśniąco i pięknie.

Wniosek

Teraz, gdy jesteś informowany o różnych rodzajach odprysków pleców, możesz czuć się pewniej o dostępnych opcjach, aby dokonać właściwego wyboru dla Twoich potrzeb.

Oczywiście, bez względu na to, jaki rodzaj rozbryzgów pleców wybieraesz, rutynowe czyszczenie sprawi, że przez dłuższy czas będzie wyglądać nowiej.

Skonsultuj się z profesjonalnym projektantem kuchni, który może pomóc Ci w najlepszej opcji dla Twojego domu. Weźmie on pod uwagę Twoją podłogę, szafki i blaty, aby zapewnić, że wszystkie elementy są skoordynowane i tworzą kuchnię Two marzeń.