Najnowsze wiadomości

14 lipca 2024 22:44

Nie wyrzucaj go - oto jak sprawić, by stare meble wyglądały jak noweW idealnym świecie wszyscy bylibyśmy dumnymi posiadaczami kultowych krzeseł, o których marzymy. Posiadalibyśmy również rozłożyste, bardzo głębokie sofy i designerskie stoły do jadalni. Nasze domy byłyby chłodne i odważne, z lekką nutą tradycji.

Tak jak idealny strój w stylu ulicznym, nasza przestrzeń bez wysiłku balansowałaby między ponadczasową klasyką, wyrazistymi elementami i szykownymi podstawami. W rzeczywistości jednak, nasze ograniczone budżety oznaczają, że czasami musimy zadowolić się kilkoma mniej-niż-gwiazdkowymi elementami, takimi jak komoda prosto ze strychu babci, sofa, która kiedyś należała do piwnicy naszych rodziców lub krzesło, które zostało zabrane na wyprzedaży garażowej.

W najgorszych scenariuszach, te kawałki wystają jak bolący kciuk - kolidują ze wszystkim innym, co posiadamy i rujnują cały nasz schemat projektowania. Ale to nie jest wymówka, aby ogłosić porażkę - z zaledwie kilkoma sprytnymi hackami, możliwe jest wkomponowanie bezbarwnych kawałków do pokoju tak gładko, że mogą nawet stać się ulubionymi.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób wprowadzić do pokoju rzeczy niepotrzebne, zanim je wyrzucisz, zwróciliśmy się do grupy projektantów wnętrz, którzy mają więcej niż kilka sztuczek DIY w rękawie. Nie wyrzucaj jeszcze tej starej komody na śmietnik; ci eksperci wiedzą, co zrobić, aby stare meble wyglądały jak nowe.

Odnów zużytą komodę

Jeśli chodzi o odnawianie starych mebli, zazwyczaj natkniesz się na dwa rodzaje ludzi: tych, którzy majsterkują i tych, którzy tego nie robią. "Kupuję zabytkowe komody i szafki z wyprzedaży nieruchomości cały czas i odnawiam je sam", mówi projektant wnętrz Max Humphrey. "Wymaga to trochę praktyki, ale szlifowanie i nakładanie świeżej warstwy błyszczącej farby nie jest tak trudne, jak się wydaje. Kiedyś malowałem ręcznie pędzlem, ale zainwestowałem w prosty pistolet natryskowy i dzięki niemu wykończenie jest o wiele bardziej spójne i ukrywa pociągnięcia pędzla. Uwielbiam tego typu projekty DIY, ponieważ ponowne wykorzystanie zabytkowych mebli jest sposobem na bycie zrównoważonym w swoich decyzjach dotyczących wystroju domu."

Ponowne wykorzystanie mebli vintage to sposób na bycie zrównoważonym w swoich decyzjach dotyczących wystroju domu.

Projektant Brady Tolbert jest również z obozu DIY, ale ostrzega przed pójściem zbyt śmiałym w wyborze farby: "Mam pomalowane i przemalowane komody zbyt wiele razy, aby zliczyć, ale nauczyło mnie, że jasne kolory lub to, co myślisz, że może być zabawne, nie może faktycznie pracować z kawałkiem. Zwróć uwagę na to, co jeszcze dzieje się w pokoju, i zdecydować się na bardziej neutralny kolor dla komody."

W drugim obozie, są ludzie, którzy lubią zostawić tę pracę profesjonalistom: "Chociaż zawsze podziwiałam ludzi, którzy mogą majsterkować w weekendy, odnawiając stare kawałki i sprawiając, że błyszczą jak nowe, wiem, że to po prostu nie dla mnie" - mówi projektantka wnętrz Katie Hodges. "Proponuję odwiedzić pchli targ i uzyskać wycenę od sprzedawcy, który odnawia zabytkowe kawałki. Zrobiłam to kilka razy dla siebie i klientów w budżecie, i znalazłam ceny, aby być bardziej rozsądne niż cegły i sklepy renowacji."

Osobowość telewizyjna i projektantka wnętrz Emily Henderson zgadza się, że niektóre prace najlepiej zostawić profesjonalistom: "Jeśli kawałek ma dobre kości i solidną konstrukcję, może być profesjonalnie odnowiony za kilkaset dolarów w zależności od wielkości i ilości detali. To może być droższe niż robienie tego samemu, ale byłem tak zadowolony z kawałków, które mieliśmy przerobione."

Reupholster an Old Sofa

"Jeśli budżet pozwala, chciałbym pracować niekochany hand-me-down sofa lub krzesło do pokoju przez posiadanie go reupholstered", mówi Humphrey. "Jest mnóstwo dobrze wykonanych, starych mebli z dobrymi kośćmi, które mogą zyskać nowe życie dzięki świeżej tkaninie. Nie musisz też kupować tkanin designerskich; ja chodzę do magazynów tkanin i kupuję tkaniny z drugiego obiegu za kilka dolarów za jard przez cały czas."

Znalezienie tapicera może być trudne, ale Humphrey znalazł sekret, aby uzyskać pracę wykonaną dobrze poprzez próby i błędy: "Kluczem jest bycie bardzo konkretnym w swoim kierunku projektowania", mówi. "Może to oznaczać określenie rozmiaru ściągacza, opcji wypełnienia poduszek, kierunku, w którym powinna przebiegać tkanina oraz opcji tuftowania. Czasami można zaoszczędzić kilka dolarów, wykorzystując istniejące wkładki do poduszek siedziskowych i tylnych - o ile nie są one brudne. Czasami bardziej opłacalne jest wykonanie pokrowca, który można zdjąć w celu łatwego wyprania."

Czytaj dalej na: http://naszearanzacje.pl

Ukryj się za pomocą szykownych tekstyliów

W przypadku wszystkiego, co jest tapicerowane, od sof po krzesła, a nawet wezgłowia, projektanci znają wartość narzucenia wysokiej jakości tkaniny na problematyczny element: "Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na nadanie sofie nowego życia bez reupholsteryzacji jest obłożenie oparcia tkaniną w stylu vintage, która pomoże wprowadzić ją w schemat pokoju", mówi Henderson.

"Moim pierwszym odruchem jest zmiana tapicerki sofy, jeśli ma ona dobry kształt i linie, ale ponieważ sama byłam w pociągu z 'hand-me-down', wiem, że często nie jest to możliwe" - dodaje Hodges. "Jeśli nie podoba Ci się tkanina, udrapuj tkaninę lub gobelin na najbardziej widocznym miejscu (z przodu lub z tyłu) i ułóż warstwowo poduszki. Nie skupiaj się zbytnio na jednej rzeczy, której nie kochasz w pokoju, i po prostu się z tym pogódź." Humphrey czasami idzie o krok dalej, zawijając tkaninę wokół poduszek, aby naprawdę otulić kawałek: "Lubię używać suzanis, ponieważ są zabawne i kolorowe".

Edytuj swoją paletę kolorów

"Mieszanie różnych stylów lub kawałków z różnych okresów czasu może dobrze działać w pokoju", mówi projektant wnętrz z Houston, Paloma Contreras. "Kluczowym elementem jest to, że musisz mieć coś, co pomaga związać wszystkie elementy razem, takie jak spójna paleta kolorów. Tekstylia, takie jak poduszki, narzuty i dywaniki, są łatwym sposobem na połączenie wszystkiego razem."

W rzeczywistości większość projektantów, z którymi rozmawialiśmy, podkreślała znaczenie trzymania się ścisłej palety kolorów "Największym błędem, jaki ludzie często popełniają, jest brak spójnej palety kolorów" - mówi Tolbert. "Różne style mogą być łatwo mieszane w całym pomieszczeniu, o ile mają dobrą historię kolorystyczną w całym pomieszczeniu, która nie jest zbyt szarpiąca dla oczu". Aby osiągnąć ten spójny wygląd, Hodges zaleca wybranie dwóch lub trzech kolorów, które uzupełniają przestrzeń i układanie różnych elementów wystroju, takich jak poduszki, koce, książki i dzieła sztuki, aby napędzić temat. "Jednolity schemat kolorystyczny pośród przypadkowych mebli niweluje luki stylistyczne i wygląda na celowy".

Stwórz punkt centralny (Focal Point)

Tworzenie punktu centralnego na pojedynczym zabytkowym kawałku (lub z dala od innego) może również pomóc w pracy z hand-me-downami w pokoju. "Odważne oświadczenie może odwrócić wzrok od najmniej ulubionych kawałków mebli w pokoju", mówi Hodges. "Użyj dużego drzewa, kolorowego obrazu, ściany galerii lub tapetowanej ściany akcentowej, aby ustanowić punkt centralny, i ostrożnie używaj akcesoriów, aby wspierać główną rolę".

Podczas gry z wieloma kawałkami, Henderson ostrzega przed zbyt nieostrożnym mieszaniem i dopasowywaniem. "Pamiętaj o stylach kawałków i skali, gdy zaczynasz mieszać i dopasowywać. Tak długo, jak utrzymujesz skalę i styl w umyśle, możesz mieć zabawę mieszając rzeczy."

Rzuć na nią poduszki

To może wydawać się oczywiste, ale dobra mieszanka poduszek może pomóc ukryć prawie każdy mebel. "Jeśli pracujesz z bardziej ograniczonym budżetem, szybką poprawką jest dodanie nowych poduszek do rzucania na sofę", mówi Contreras. "Uwielbiam sezonowo zmieniać poduszki do rzucania, aby odświeżyć przestrzeń". Tolbert zgadza się: "Jeśli kawałek ma dobre kości i jest w neutralnym kolorze, ozdobienie go kilkoma nowymi poduszkami, aby pomóc wtopić go w pokój, jest szybką i łatwą aktualizacją - pamiętaj tylko, aby wprowadzić do pokoju kilka innych zabytkowych przedmiotów, aby pomóc zrównoważyć sofę, aby nie była jedyną starą rzeczą w pokoju".

Jeśli wszystko inne zawiedzie, oddaj

Pomimo naszych najlepszych intencji, niektóre kawałki po prostu nie mogą być uratowane. "Jeśli twój kawałek jest w dobrym stanie, rozważ oddanie go do lokalnej organizacji charytatywnej", mówi Henderson. "Istnieje wiele lokalnych domów, misji i organizacji charytatywnych w Twojej okolicy, które często są przeglądane, ponieważ ludzie oddają do większych organizacji tam. Wiele z nich nawet przyjdzie do ciebie, aby je odebrać." Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy są ubodzy w czas. "Jestem wielkim fanem programu Armii Zbawienia w zakresie recyklingu mebli", dodaje Hodges. "Odbiór jest często zapewniony, a jej program jest finansowany wyłącznie dzięki hojności osób, które przekazują towary do sprzedaży w ich sklepach".

Jeśli szukasz zarobić kilka dolarów, aby przejść w kierunku kawałka zastępczego, Tolbert zaleca Craigslist, Chairish i eBay. "To utrzymuje mojego wewnętrznego chomika od przejęcia zbyt wielu nieruchomości w moim małym mieszkaniu, a także pozwala mi zmieniać rzeczy dość regularnie, gdy znajdę nowy kawałek, który kocham".