Najnowsze wiadomości

8 grudnia 2022 7:06

Industrialno-szykowny dom Diane Keaton w Los Angeles jest tak samo ikoniczny jak ona samaTwierdzimy, że najlepszym słowem opisującym aktorkę Diane Keaton jest ikona, a jej dom w Sullivan Canyon z pewnością spełnia te kryteria. Jak donosi Wine Spectator, aktorka sama zaprojektowała dom w stylu industrialnym, pozostając wierną swojej ponadczasowej, graniczącej z gender estetyce, którą wszyscy znamy i kochamy.

Wierzcie lub nie, ale Keaton czerpała inspirację z dziecięcej bajki "Trzy małe świnki" podczas projektowania swojego domu z czerwonej cegły. Po przeczytaniu w dzieciństwie o niezniszczalnym domu z cegły dla trzeciej małej świnki, "wiedziała, że gdy dorosnę, będę mieszkać w domu z cegły" - powiedziała magazynowi.

Na wymarzone mieszkanie Keaton miał również wpływ nowojorski budynek San Remo, Beaux-Arts z lat 30-tych, w którym mieszkała po sukcesie filmu Annie Hall w latach 70-tych. "To było jedno z tych niezwykłych mieszkań," wspomina. "Z każdej strony było okno. Wszystko było szeroko otwarte. To był początek mojego prawdziwego zainteresowania architekturą".

Wejdź do oszałamiającego rustykalno-industrialnego domu Keaton poniżej.

Kuchnia posiada wysoki sklepiony sufit i rustykalne, odsłonięte drewniane belki, które kontrastują z czystą bielą ścian. Połączenie drewnianych i panelowych ścian dodaje industrialnego charakteru tej przestrzeni, podobnie jak cztery wiszące lampy zawieszone nad wyspą kuchenną. Podłogi z jasnoszarego twardego drewna uzupełniają ciemnoniebieskie szafki w pokoju. Na koniec, z sufitu zwisa duży zegar, który cementuje industrialny klimat.

W salonie zastosowano tę samą podłogę i odsłonięte drewniane belki, które można znaleźć w kuchni. Ta przestrzeń posuwa styl industrialny o krok dalej dzięki rzędom identycznych czarnych lamp wiszących zawieszonych pod sufitem pomiędzy belkami. Duży kominek służy jako centralny punkt przestrzeni z przygnębioną szarą cegłą kontrastującą z białymi ceglanymi ścianami i ozdobiony bardziej rustykalnymi drewnianymi deskami, aby powiązać to wszystko razem.

Łazienka jest tak samo wyrazista jak reszta domu w Los Angeles. W łazience znajdują się białe płytki typu subway pod prysznicem, który ciągnie się przez całe pomieszczenie. Głęboka wanna jest chroniona przez industrialne, czarne, obramowane szklane drzwi, które mogą pozostać otwarte lub zamknięte. To doskonały przykład na to, jak urządzić czarno-białą łazienkę w sposób, który sprawia wrażenie szykownego i niewymagającego wysiłku.

Zajrzyj do Wine Spectator, aby przeczytać cały wywiad, a następnie sprawdź "mieszkanie na start" aktorki za 17,5 miliona dolarów.