Najnowsze wiadomości

11 grudnia 2023 9:32

Jak zamontować płytki ceramiczne w łazience?Być może poprzedni właściciele domu uwielbiali jaskrawe różowe płytki pokrywające każdy centymetr łazienki. Ale jeśli nie, to w porządku. Wymiana starych płytek na ponadczasowe płytki typu subway jest łatwa do wykonania samodzielnie. Nie ma potrzeby, aby zadzwonić do profesjonalisty - nasze szczegółowe kroki poprowadzą Cię przez cały proces.

Zanim zaczniesz, usuń stare płytki i wygładź ściany. Będziesz chciał mieć płaską powierzchnię, na której położysz swoje płytki. Upewnij się również, że jesteś wygodne uzupełnienie umiejętności potrzebnych do tego projektu, takich jak cięcie płytek, fugowanie i uszczelniania. Można oczekiwać, aby spędzić weekend instalując płytki, ale całkowity czas będzie się różnić w zależności od wielkości łazienki.

Czego potrzebujesz

 • Papier ścierny
 • Uniwersalny środek czyszczący
 • Śrubokręt
 • Taśma malarska
 • Wstępnie zmieszana zaprawa do cienkich warstw
 • Kielnia V-notch
 • Płytki typu subway (my użyliśmy płytek Daltile Finesse w kolorze Bright White)
 • Piła do płytek na mokro
 • Podkładki dystansowe 1/16 płytki
 • Ściereczka z mikrofibry
 • Fuga (my użyliśmy Delorean Gray Simple Premium)
 • Gumowa paca
 • Duże gąbki
 • Duże wiadro
 • Jasnobiała masa uszczelniająca do płytek
 • Pistolet do klejenia

płytki

Krok 1: Przygotuj ściany

Upewnij się, że ściany są gładkie i płaskie. Jeśli masz jakieś dziury, załatać je i wygładzić papierem ściernym. Nie chcesz nic wystającego, lub inaczej płytki metra będzie wyglądać skaliste. Oczyść ściany z uniwersalnym środkiem czyszczącym, i odkręcić wszystkie gniazdka i przełączniki. Zaznacz zewnętrzne granice obszaru instalacji płytek z taśmą malarską.

 

Krok 2: Przymocuj płytkę

Zastosuj zaprawę do ściany za pomocą kielni V-notch, a następnie przykleić płytkę na łóżku zaprawy przez wciśnięcie go. Nabierz trochę zaprawy płaską stroną kielni, a następnie rozprowadź zaprawę równomiernie na ścianie stroną z nacięciami. Przeczesuj zaprawę, aby utworzyć równoległe linie. Zaprawę nakładaj małymi odcinkami. Jeśli są miejsca, w których kielnia się nie zmieści, nałóż równą warstwę zaprawy bezpośrednio na spodnią stronę płytki. Użyj mokrej piły do cięcia płytek, aby przyciąć płytki w razie potrzeby. Podczas cięcia pamiętaj o uwzględnieniu miejsca na podkładki dystansowe.

Wskazówka redaktora: Standardowe płytki typu subway mają wymiary 3x6 cali. Innymi słowy, krótki bok jest o połowę krótszy od długiego. Jest to pomocne, ponieważ możesz użyć krótkiego boku jako linijki do zaznaczenia połowy długości długiego boku. Jest to oszczędność czasu, jeśli układasz płytki we wzorze cegły, tak jak my, i musisz przeciąć wiele płytek na pół.

 

Krok 3: Wstaw podkładki dystansowe

Upewnij się, że wszystko jest równoległe, umieszczając po dwie podkładki dystansowe na każdym boku płytki. Wiggle dachówka, aby upewnić się, że przekładki pasują przytulnie.

Krok 4: Pozwól wyschnąć

Susz przez noc. Wyczyść wszelkie niepożądane zaprawy, które dostały się na otaczające powierzchnie.

Krok 5: Usuń elementy dystansowe

Wyjmij podkładki dystansowe i wytrzyj płytki, aby upewnić się, że nie ma kurzu na powierzchni. Użyliśmy ściereczki z mikrofibry i trochę uniwersalnego środka czyszczącego.

 

Krok 6: Zastosuj fugę

Nabierz trochę wstępnie zmieszanej fugi za pomocą gumowej pacy. Następnie zamieść fugę nad płytką pod kątem 45 stopni. To będzie dostać fugę do przestrzeni. Przejdź przez ten sam obszar w różnych kierunkach, aby upewnić się, że zaprawa jest zapakowana równomiernie.

 

Krok 7: Czyszczenie płytek

Wyczyść płytki gąbką około godziny po nałożeniu fugi. Napełnij wiadro ciepłą wodą i powtarzaj czynność od czyszczenia fugi do płukania gąbki.

Wskazówka redaktora: Nie martw się, jeśli nie możesz usunąć całego nadmiaru fugi za jednym razem. Może trzeba będzie przejść nad tym samym obszarze kilka razy, aby usunąć wszystkie zamglenia.

Krok 8: Nałóż masę uszczelniającą

Caulk gdzie płytki spotyka blatu i pod każdym szafki. Tape off wszystkie obszary, gdzie nie chcesz caulk, stosuje się caulk, a następnie przejść nad nim z palcami lub narzędziem aplikatora. Usuń taśmę zanim klej całkowicie wyschnie.

Po insipracje przejdź na stronę: https://naszearanzacje.pl/