Najnowsze wiadomości

8 grudnia 2022 6:28

Jakie płytki na balkon?Urządzenie własnego balkonu to dość odpowiedzialne zadanie zwłaszcza, że zainteresowani mogą zdecydować się na różnorodne ozdoby oraz płytki. Balkon jest azylem dla wielu osób, ponieważ znajduje się na świeżym powietrzu, a ponadto pomaga w relaksie po pracy czy też po szkole. Można z niego podziwiać piękny krajobraz czy też panoramę swojego ulubionego miasta. To świetne miejsce na spędzanie romantycznego czasu z ukochaną osobą, np. przy filiżance kawy czy też lampce wina. Warto pamiętać jednak o tym, że osoby przebywające na balkonie są narażone na działanie negatywnych czynników atmosferycznych, w tym deszczu oraz smogu. Trzeba też zastanowić się nad tym, jakie płytki balkonowe będą odpowiednim wyborem w przypadku konkretnych domowników. Ważne jest to, aby były w stanie przetrwać upał, mróz, ulewy, śnieżyce oraz częste zmiany temperatury.

Płytki o neutralnych barwach

Dobrym wyborem dla wielu zainteresowanych osób będą płytki o neutralnych barwach, które nie będą się zbytnio wyróżniały na balkonie, za to będą schludne, wyraziste i stylowe. Ponadczasowe wzornictwo zawsze jest w cenie, dlatego zainwestowanie w płytki ceramiczne ma bardzo duży sens. Ceramika jest neutralna, wytrzymała, a ponadto pozwala na rozmaite aranżacje balkonowe. Sprawdza się nawet w takich sytuacjach, kiedy zmienia się moda. Płytki w wersji ceramicznej występują w modnych kolorach, można do nich dobrać wiele ciekawych dodatków, a ponadto nie należą do najdroższych. Pozwolą domownikom idealnie zmienić wystrój własnego balkonu. Kuszącym rozwiązaniem dla zainteresowanych klientów będą płytki w kolorze kamiennego beżu, w kształcie dużych kwadratów. Cechuje je wygląd naturalnego drewna oraz obecność heksagonów. Z pewnością takie rozwiązanie dobrze przyjmie się zarówno w przypadku młodszych odbiorców, jak i tych bardziej doświadczonych. 

Aranżacja balkonu - osobne miejsce czy przedłużenie mieszkania?

Na samym początku domownicy muszą zastanowić się nad tym, czy balkon ma być dla nich osobnym miejscem czy też może przedłużeniem ich mieszkania. Jeśli będzie to przedłużenie salonu, wtedy najlepszą opcją będą posadzki ceramiczne, charakteryzujące się sporą wytrzymałością. Warto zdecydować się na nowoczesne kolekcje w wersji gresu szkliwionego. Alternatywą mogą być z kolei płytki klinkierowe, ale też płytki gresowe, które nie będą szkliwione. Do wyboru jest wiele efektownych kolekcji, które na pewno spodobają się nieco bardziej wymagającym odbiorcom, chcącym dopieścić swój balkon do perfekcji.

Jeśli balkon ma być odrębnym światem, wtedy można zdecydować się na dodanie do niego roślin balkonowych. Oprócz tego można wybrać różnorodne siedziska, leżanki, ozdoby, ale też kwietniki i stoliki. Będzie to miejsce spotkań i randek, na taki balkon można zabrać nie tylko swoje dziecko czy też partnera, ale również przyjaciółkę lub kolegę, których dawno się nie widziało. Okładziną posadzkową, jak i ścienną w takim przypadku powinny być solidne i ponadczasowe płytki ceramiczne. Wtedy całość będzie wyglądała idealnie.