Najnowsze wiadomości

19 marca 2024 11:21

Płytki Del Savio



Del Savio 1910 zdecydował się na współpracę ze studiem Zanellato/Bortotto, założonym w Treviso w 2013 roku, w oparciu o bezwyznaniową opiekę charakteryzującą profesjonalne podejście Giorgia Zanellato i Daniele Bortotto.

Duet Zanellato i Bortotto zdecydowali się zaangażować w projekt dwa inne studia. Mae Engelgeer to holenderska projektantka tkanin, a David/Nicolas to libańskie studio projektowania wnętrz i sztuki. Te różnorodne podejścia wzbogacają perspektywę twórczą i podkreślają niezliczone zalety marmuru, a także jego wszechstronność.

Dzięki tej współpracy powstało dziewięć kolekcji, po trzy przez każdego z projektantów, które wykorzystują dziesięć różnych rodzajów marmuru. Wszystkie materiały są włoskie, a tradycja niektórych z nich jest głęboko zakorzeniona w regionie Friuli Venezia Giulia, tak jak w przypadku Grigio Carnico i Fior di Pesco Carnico. Wszystkie kamienie naturalne są produkowane i obrabiane w Pordenone, w siedzibie firmy Del Savio 1910.

Płyty z tej kolekcji, charakteryzujące się cienką i lekką strukturą, mogą być dostosowane do potrzeb klienta w celu uzyskania produktów uniwersalnych i spersonalizowanych. W przypadku szerokiej gamy wzorów, dziesięć marmurów można również łączyć z równie wieloma rodzajami cementu.

Opus Certum studia Zanellato/Bortotto realizowany jest poprzez zestawianie różnych, nieregularnych kawałków marmuru lub innych kamieni naturalnych, zastępowany jest kompozycjami dopracowanymi w szczegółach i realizowany poprzez połączenie tradycyjnych technik ręcznych i nowoczesnych narzędzi. Wiry i żyły marmuru są zestawiane z różnymi wzorami kolorowego cementu w celu stworzenia niepowtarzalnych motywów.

Del Savio 1910 reinterpretuje wielowiekową tradycję rzemieślniczą wywodzącą się z północno-wschodniej części Włoch, między miastami Pordenone i Spilimbergo, w celu jej hybrydyzacji na rynek światowy. Projekt prowadzony jest pod kierownictwem artystycznym studia Zanellato/Bortotto i ma na celu uczczenie i potwierdzenie wyjątkowości, autentyczności i wartości rzemiosła.