Najnowsze wiadomości

19 czerwca 2024 22:00

Czy warto kupić płytki winylowe?Płytki ceramiczne to bardzo popularny materiał wykończeniowy. Najczęściej płytki te wybierane są jako materiał wykończeniowy na ściany i podłogi w kuchniach oraz łazienkach. Płytki ceramiczne mają wiele zalet. Są trwałe, estetyczne i bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Od pewnego czasu można zastąpić je efektownymi płytkami winylowymi.

Czym są płytki winylowe?

Płytki winylowe na ścianę mają mnóstwo zalet. Jest to przede wszystkim rozwiązaniem bardzo ekonomiczne. Koszt zakupu płytek winylowych, które mają być alternatywą dla tradycyjnej glazury jest znacznie niższy. Płytki winylowe dostępne są w wielu wzorach, kolorach i stylach. Dzięki temu łatwo znaleźć takie, które idealnie pasują do aranżacji danego wnętrza. Plusem winylowych płytek jest także to, że ich montaż na ścianie jest bardzo prosty. Aby je ułożyć nie potrzebujemy nawet zatrudniać fachowca, śmiało za montaż płytek możemy zabrać się samodzielnie. Do montażu płytek winylowych nie są nam potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia. Ich montaż odbywa się bardzo prosto i ważne, bardzo szybko. Płytki winylowe to szybki sposób na odmianę swojej kuchni czy łazienki. Utrzymanie płytek winylowych w czystości jest zadaniem tak samo prostym, jak utrzymanie w czystości tradycyjnej glazury. Zabrudzone płytki można łatwo umyć gąbką zwilżoną w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń czy innego popularnego środka do czyszczenia.

Szeroki wybór płytek winylowych

Wspomnieliśmy już, że płytki winylowe na ścianę dostępne są w bardzo szerokim wyborze. Warto więc wiedzieć, że w sprzedaży są płytki winylowe, które bardzo udanie imitują nie tylko tradycyjną glazurę. Do wyboru są również takie, które imitują naturalne materiały. Jedne z płytek mogą imitować drewno, inne z kolei naturalny kamień. Możliwości aranżacji, jakie dają płytki winylowe na ścianę jest naprawdę mnóstwo. Płytki winylowe można układać na ścianach w bardzo różny sposób. Można ułożyć jest tylko w miejscach najbardziej narażonych na wilgoć i zabrudzenia (przy wannie i umywalce, między górnymi szafkami a zlewozmywakiem), ale można też zamontować je na całych ścianach.

Inne zalety płytek winylowych

Płytki winylowe układa się bez fug. Są odporne na działanie wilgoci, nie rozwijają się na nich grzyby, nie pojawia się także pleśń. Jest to więc świetny materiał wykończeniowy do wszystkich pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci.

Winylowe płytki to materiał wykończeniowy, który może być wybrany zamiast tradycyjnej glazury. Płytki te są łatwe do utrzymania w czystości i bardzo proste w montażu.