Najnowsze wiadomości

20 maja 2024 5:57

Nowe produkty Grupy ZucchettiPonieważ marka Zucchetti zbliża się do setnych urodzin, umacnia ona swoją historię i tożsamość instytucjonalną poprzez odnowienie i wyostrzenie kierunku projektowania i wizerunku, a jedną z dróg jest nowa Zucchetti Group.

Wewnątrz nowej Zucchetti Group, marki Zucchetti i Kos będą się wyróżniać, ale będą się uzupełniać - będą działać zgodnie z decyzjami, charakterem i jakością w świecie łazienek i wellness, jednocześnie zwiększając różnorodność językową i tworząc nowe formy współpracy w dziedzinie projektowania.

Od czasu pierwszej ikonicznej współpracy Zucchetti z Studio Nizzoli, nigdy nie przestaje eksperymentować z formą i technologią kranu. Rok 2020 oznacza powrót do języka polifonicznego, witając spojrzenie i dotyk nowych projektantów. Z jednej strony, architekt David Lopez Quincoces stosuje holistyczne podejście do kształtowania linii kranów zaprojektowanych do pracy w projektach o wielu różnych typologiach i naturze: Helm, niezbędny i ikoniczny zarazem, reinterpretuje kran z uchwytem krzyżowym poprzez fascynującą dekompozycję i rekompozycję cylindrycznych objętości, inaugurując pierwszą w całości stalową przygodę Zucchetti'ego.

Z drugiej strony jest to odważny gest Alberto i Francesco Meda. W świecie agresywnych znaków zdecydowali się oni narysować Medamedę, "uspokajający", wszechstronny przedmiot, którego siłę docenia się w subtelnej, niemalże niezauważalnej ewolucji z jednej formy do drugiej. Ten nowy kran realizowany jest zarówno w wersji jednoręcznej, jak i dwuręcznej. Kran jest wynikiem współpracy ojca i syna i symbolicznie nawiązuje do DNA firmy, która rozwijała się na przestrzeni lat i pokoleń.

Marka Kos poszerza swój dyskurs designerski, jest coraz bardziej świadoma i zainteresowana wspieraniem współczesnych rewolucji w tematyce wody i życia. Obok kultowych wanien z hydromasażem oraz dużych wanien akrylowych i o litej powierzchni, rozwijanych przez wiele lat w jednym studio projektowym, po raz pierwszy powstają nowe projekty Kos z udziałem młodych międzynarodowych projektantów. Ten nowy etap współpracy zainauguruje włoskie studio Zaven i amerykańskie Visibility, z dwoma projektami, które wnoszą absolutną nowość do katalogu Kos, rewolucjonizując wymiary i kształty poprzez dwie propozycje, które nie zdradzają języka marki.

Nowa Grupa Zucchetti nigdy nie przestaje wierzyć w siłę znaków i obrazów, a swój własny język zaktualizowała dzięki wielotalentowanemu zespołowi: kierownictwu artystycznemu Matteo Fiorini, który pracował nad nową identyfikacją wizualną, konsultacjom graficznym i tekstowym Studio Vedèt, zdjęciom fotografa Delfino Sisto Legnani oraz scenografii Dimitry Luany Marlanti.