Najnowsze wiadomości

19 czerwca 2024 21:24

Opoczno Grand Wood - prezentacja kolekcjiBez względu na to, jak duża jest nasza łazienka, marzeniem każdego z nas jest czucie się w niej maksymalnie komfortowo. To przecież szczególne pomieszczenie, w którym liczy się zarówno intymność, jak i wygoda. Nic więc dziwnego, że zarówno od płytek ceramicznych Opoczno, jak i od glazury Opoczno wykorzystywanej w łazience wymaga się nie tylko bardzo wysokiej jakości, ale i unikatowego stylu. Dziś trudno mówić o płytkach podłogowych i ściennych z przesadnym entuzjazmem tylko dlatego, że zostały one równo ułożone. Kafelki ceramiczne Opoczno są jednak kompletnymi zestawami pozwalającymi na to, aby stylowo wykończyć łazienkę począwszy od podłogi aż po sam sufit. Pozwalają one na stworzenie pomieszczenia, w którym można wypocząć robiąc to w komfortowych warunkach.

O firmie

Opoczno jest polską firmą, która zajmuje się przede wszystkim kafelkami. Przedsiębiorstwo może się przy tym pochwalić wieloletnią tradycją, jako że powstało w roku 1883. Jego założycielami byli Jan Dziewulski i bracia Lange – Józef i Władysław. Każdy z nich miał inną osobowość, było jednak także to, co ich łączyło – pragnienie tworzenia płytek ściennych i podłogowych, które będą się odznaczać naprawdę wysoką jakością.

Opoczno działa na rynku wnętrzarskim od wielu lat, a firmowe doświadczenie musi imponować nawet tym osobom, które są znane z wyjątkowo dużych wymagań. Pierwsze płytki podłogowe zadebiutowały przecież na rynku już w roku 1900. Firma nazywała się wówczas „Dziewulski i Lange” i już na tym etapie dysponowała kilkoma budynkami, w których trwała produkcja. Już wtedy zdecydowani też o tym, aby do tworzenia kafelków wykorzystywać jedynie szlachetne materiały. Był to prawdziwy przełom nie tylko na ziemiach polskich. Również wówczas zdecydowano o wcieleniu w życie jeszcze innego innowacyjnego rozwiązania – kolorów. O płytkach szybko zrobiło się głośno, a o tym, że warto się nimi zainteresować świadczyło także to, że zlecenia napływały nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. Płytki z Opoczna szybko pojawiły się na podłogach wielu ważnych instytucji, wśród których można wskazać choćby na teatry i kościoły. Do dziś zresztą sprawiają one wrażenie odpornych na działanie czasu i bieg historii. Obecnie przedsiębiorstwo może pochwalić się także licznymi nagrodami, w tym między innymi prestiżowym tytułem „Perły Ceramiki UE”.

O kolekcji Grand Wood

Grand Wood jest kolekcją gresów, te można przy tym uznać za nieprzeciętne już na pierwszy rzut oka. Nie może być zresztą inaczej, skoro mamy do czynienia z gresem inspirowanym drewnem. Płytki są dostępne w trzech liniach – Natural, Prime oraz Rustic. To przy tym płytki, które sprawdzają się idealnie nawet w nietypowych okolicznościach. Bez obaw można je zaprosić nie tylko do salonu, ale także do sypialni mając pewność, że każdemu z tych pomieszczeń dodadzą szyku, elegancji oraz stylu. W zależności od tego, z jaką linią mamy do czynienia, za ich pośrednictwem można stworzyć nie tylko chłodne wnętrze w stylu skandynawskim, ale również przestrzeń nawiązującą do tradycji. Każdy może więc znaleźć taką stylistykę, która szczególnie się mu spodoba.