Najnowsze wiadomości

8 grudnia 2022 6:36

Eksperci od wzornictwa zdradzają 3 sprytne sposoby na to, by nieestetyczne rolety stały się bardziej styloweOdkąd pamiętam, nienawidziłem żaluzji.

Mówią, że piękno jest w oku patrzącego, ale dla mnie, żaluzje są odpowiednikiem okna do ściany do ściany dywan. Jest coś w ich plastikowej konstrukcji i żmudny akt podnoszenia i opuszczania ich, że przenosi mnie z powrotem do mojej stołówki w szkole podstawowej - i nie mam na myśli w słodki, nostalgiczny sposób. Jeśli pytasz mnie, żaluzje często czują się przestarzałe i, no cóż, tandetne.

Możecie więc sobie tylko wyobrazić, jak bardzo byłam rozczarowana, gdy dowiedziałam się, że każde okno w moim nowym mieszkaniu jest zasłonięte żaluzjami. (Wszechświat designu działa w tajemniczy sposób, prawda?) Oczywiście, żaluzje są głupim powodem, by zrezygnować z praktycznie idealnego mieszkania. Oznacza to tylko, że szukałam sposobów, aby moje rolety wyglądały mniej krzykliwie - i mam wrażenie, że nie jestem jedyną osobą, która stoi przed tym dylematem.

Jeśli chcesz zminimalizować ogólny wpływ swoich żaluzji, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami ekspertów. Przy odrobinie szczęścia zapomnisz nawet, że Twoja przestrzeń ma żaluzje.

1. Otwórz szeroko

Chcesz sfingować swoją drogę do mieszkania bez żaluzji? Wyświadcz sobie i swojemu domowi przysługę, podnosząc je do góry.

"W przypadku nieestetycznych żaluzji, których nie możesz zdjąć, zalecam, aby zawsze mieć je otwarte do końca" - mówi Alessandra Wood, ekspert ds. aranżacji wnętrz i wiceprezes ds. stylu w Modsy.

Poznaj eksperta Alessandra Wood jest historykiem wzornictwa, która studiowała historię i teorię wzornictwa. Ma tytuł doktora na Uniwersytecie Delaware, a tytuł magistra uzyskała w Parsons. Obecnie jest wiceprezesem ds. stylu w Modsy.

Ta sztuczka projektowa nie tylko zminimalizuje ogólny wpływ żaluzji, ale także wprowadzi mnóstwo naturalnego światła słonecznego.

Oczywiście, istnieją pewne wyjątki. W końcu rolety istnieją po to, aby blokować ostre światło słoneczne i zapewnić Ci tak potrzebną prywatność. Jeśli w Twojej przestrzeni jest zbyt dużo światła słonecznego lub chcesz utrzymać wścibskich sąsiadów na dystans - opuść je do końca.

"Wolę, aby były podniesione lub opuszczone, dzięki czemu znikną lub wtopią się w architekturę" - mówi Liz Caan z firmy projektującej wnętrza Liz Caan & Co.

Spotkaj się z ekspertem Liz Caan jest projektantką wnętrz i założycielką Liz Caan & Co, firmy zajmującej się kompleksowym projektowaniem wnętrz w Newton, Massachusetts. Jest członkiem Design Leadership Network, Institute of Classical Architecture and Art oraz Leaders of Design Council.

2. Obejmij swój zielony kciuk

Czy to tylko my, czy wszystko wygląda lepiej z roślinami? Tak, to obejmuje twoje niekorzystne zabiegi okienne.

"Jeśli muszą pozostać na dole, aby zapewnić prywatność, mogę obsadzić parapet małym żywopłotem z trawy lub inną rośliną strukturalną lub architektoniczną, aby stworzyć czystą liniową linię, która zakotwiczy okno" - mówi Caan.

I to naprawdę działa. Moja rosnąca kolekcja roślin odciąga uwagę od moich żaluzji, a dodatkowo przybliża moje mieszkanie o krok do statusu "dumnego rodzica roślin".

3. Ułóż warstwy

To, że twoja przestrzeń może pochwalić się żaluzjami, nie oznacza, że musisz pożegnać się z zasłonami. W rzeczywistości, Wood twierdzi, że jest to możliwe, aby zmieścić oba rodzaje zabiegów w jednej przestrzeni.

"Aby zapewnić prywatność i dodać nieco tekstury, wprowadź do wnętrza draperię" - mówi. "Aby uzyskać bardziej nowoczesny wygląd, postaw na lniane zasłony, a jeśli chcesz uzyskać bardziej eklektyczny wygląd, świetną opcją jest aksamit. To również sprawi, że żaluzje nie będą punktem centralnym, nawet gdy zasłony są otwarte."

Zamiast wyciągać swoje stare, prześwitujące zasłony z magazynu, zainwestuj w zestaw grubszych zasłon, które będą upstage'owały twoje żaluzje. W ten sposób możesz zostawić swoje żaluzje w górze i regulować swoje zasłony według własnego uznania.