Najnowsze wiadomości

14 lipca 2024 20:57

Jak zainstalować wannę łazienkową zlewInstalacja zlewu w łazience jest stosunkowo łatwym projektem DIY, z którym możesz uporać się w zaledwie kilka godzin. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku, aby nadać swojej łazience nowy wygląd.

Wymiana zlewu w łazience nie jest tak trudna, jak myślisz. W końcu łazienkowe urządzenia próżniowe można zainstalować wszędzie tam, gdzie pasują zawory odcinające i przewody spustowe. Mając dwie do trzech godzin, kilka podstawowych umiejętności i krótką listę materiałów, możesz nadać swojej łazience zupełnie nowy wygląd. Nasz przewodnik po tym, jak wymienić łazienkową półkę na wannę, pokazuje, jak zainstalować zarówno jednoczęściową półkę, jak i wpuszczany zlew.

Jak wybrać wannę łazienkową i zlew.

Instalacja zlewu łazienkowego w wannie jest łatwiejsza dzięki temu, że przewody zasilające i odpływ pozostają ukryte w szafce. Jeśli szafka nie ma pleców, po prostu przymocuj ją do ściany tak, aby obejmowała instalację wodno-kanalizacyjną. Jeśli szafka ma plecy, będziesz musiał zmierzyć i wyciąć trzy otwory na dwa przewody zasilające i odpływ.

Co będzie potrzebne

 • Wiertło
 • Poziomica
 • Młotek
 • Śrubokręt
 • Klucz nastawny
 • Szczypce do rowków
 • Klucz do umywalek
 • Szafka pod umywalkę i blat
 • Bateria
 • Tartaki
 • P-rap
 • Rury doprowadzające
 • Szpachla hydrauliczna
 • Podkładki drewniane
 • Śruby

Krok 1: Znajdź zawory odcinające

Po pierwsze, odciąć wodę i usunąć stary zlew lub podwójny zlew próżności. Następnie znaleźć zawory stopu i rury spustowej. Powinny być na swoim miejscu i wystarczająco blisko siebie, aby były zamknięte przez szafkę. Jeśli szafka próżności ma plecy (wiele z nich nie ma), usuń uchwyty z zaworów odcinających. Następnie zmierz i wytnij otwory na odpływ i dwie rury zasilające.

łazienka

Krok 2: Zabezpiecz szafkę

Wsuń szafkę na miejsce i sprawdź jej poziom w obu kierunkach. Jeśli to konieczne, wsuń podkładki pod lub za szafkę. Wbij wkręty przez ramę szafki w słupki ścienne, aby zabezpieczyć szafkę.

Krok 3: Zainstaluj baterię

Ustaw blat próżności do góry nogami na parze koników i zainstaluj baterię i zespół spustowy zlewu próżności. Sprawdź instrukcje producenta, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Krok 4: Zamontuj blat

Ustaw blat na szafce i sprawdź, czy jest wyśrodkowany. Zdejmij go, nałóż uszczelkę lub klej wzdłuż górnej krawędzi próżności i ponownie zainstaluj blat.

Rada redaktora: Zwykle potrzeba 24 godzin, aby uszczelka całkowicie wyschła, więc upewnij się, że nie przesuniesz blatu z miejsca.

Krok 5: Podłącz rury

Podłącz rury zasilające do zaworów odcinających. Następnie podłącz pułapkę.

Jak zainstalować zlew wpuszczany

Zlewozmywak wpuszczany, znany również jako zlewozmywak montowany od góry, jest instalowany na blacie i, jak sama nazwa wskazuje, wpada w otwór w blacie. Zlewozmywaki Drop-in mają obręcz lub wargę, która siedzi na górze blatu, a często zawiera wstępnie wywiercone otwory na baterię z tyłu zlewu. Uważane za jeden z najczęstszych typów zlewozmywaków, zlewozmywaki wpuszczane są również stosunkowo łatwe do zainstalowania. Dowiedz się, jak zainstalować te standardowe urządzenia hydrauliczne poniżej.

Krok 1: Zainstaluj płytę podkładową

Aby zainstalować wpuszczany zlewozmywak samoobramowujący, najpierw zainstaluj blat z laminatu lub, w przypadku blatu z płytek, sklejkę i betonową płytę podkładową. Wiele zlewozmywaków jest dostarczanych z szablonem do cięcia blatu. W przeciwnym razie należy odwrócić zlew do góry nogami na blacie i odrysować kontur obręczy. Narysuj linię 3/4 cala wewnątrz pierwszej linii. Tę drugą linię wytnij za pomocą wyrzynarki.

Krok 2: Ustaw zlew

Zastosuj koralik uszczelniacza wanny lub sznur kitu hydraulików wokół otworu i ustawić zlew. Jeśli zlewozmywak nie ma klipsów montażowych, zastosować stopkę silikonowej uszczelki zamiast kitu. Ustaw zlewozmywak, wytrzyj nadmiar masy uszczelniającej i odczekaj kilka godzin przed podłączeniem instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Wskazówka redaktora: Poszukaj uszczelniacza, który nadaje się do stosowania w pobliżu dużego zużycia wody. We recomment przy użyciu uszczelniacz, który jest odporny na pleśń.

Krok 3: Zainstaluj hydraulikę

Jeśli Twój zlew ma klipsy montażowe, wsunąć kilka z nich na miejsce i obrócić je na boki, tak aby chwycić spód licznika. Dokręć śruby. Zamocuj przewody zasilające i syfon.

Bonus: Jak wybrać szafkę i blat

Wybierz szafki łazienkowe, które pasują do Twojego budżetu i sprawdzą się w Twojej przestrzeni. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, szukając zamienników łazienkowych szafek pod umywalkę:

Jednoczęściowy blat spoczywa na szczycie szafki i jest zazwyczaj utrzymywany w miejscu przez własną wagę i kawałek uszczelki lub kleju nałożonego na górną krawędź szafki. Wysokiej jakości szafki próżności są wykonane z twardego drewna, aby oprzeć się uszkodzeniom spowodowanym przez wodę. Mniej kosztowne szafki są wykonane z laminowanej płyty wiórowej, która szybko rozpada się, gdy się zamoczy. Blat wanny jest zazwyczaj pojedynczym elementem składającym się z misy, blatu i backsplashu. Akrylowe lub plastikowe blaty są niedrogie, ale łatwiej się rysują i plamią niż inne materiały. Jeśli masz trudną do dopasowania przestrzeń lub chcesz uzyskać unikalny wygląd, możesz zbudować własną wannę łazienkową.