Najnowsze wiadomości

11 grudnia 2023 9:10

2021 Trendy kolorów farb, według BehrNowy rok, nowe trendy w kolorach farb - i to zdecydowanie obowiązuje w 2020 roku. Firma Behr opublikowała paletę trendów kolorystycznych 2020, która składa się z 15 unikalnych odcieni farb, które według ich przewidywań, zostaną przyjęte przez entuzjastów designu w 2020 roku.

Te 15 kolorów podzielono na trzy historie, nazwane Worldhood, Restore i Atmospheric. Każda z nich ma swój własny schemat kolorystyczny oparty na globalnych badaniach trendów kolorystycznych Behr. Zgodnie z wynikami badań, rok 2020 to kojące odcienie od pomarańczy i różu po błękity i zielenie, zarówno w ciepłych, jak i chłodnych tonacjach. Kolory te mają zapewnić przywrócenie równowagi we wnętrzach, które pokrywają, w celu promowania zdrowia i dobrego samopoczucia poprzez medium dekoracyjne.

"Każdy kolor z palety 2020 Color Trends przywołuje organiczne piękno, które współbrzmi zarówno z nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi wnętrzami komercyjnymi, od odnowionych, przemysłowych przestrzeni biurowych po obiekty hotelowe" - mówi Erika Woelfel, wiceprezes działu Color and Creative Services w firmie Behr, w komunikacie prasowym.

Poznaj eksperta Erika Woelfel jest wiceprezesem działu Color & Creative Services w firmie Behr. Jest odpowiedzialna za dobór i nazewnictwo kolorów farb.

Podczas gdy odcienie są wystarczająco neutralne dla przestrzeni komercyjnych, są one również idealne dla domu. "Ponieważ trendy mieszkaniowe i komercyjne nadal się przenikają, ta eklektyczna paleta zrównoważonych neutralnych barw, ziemistych zieleni, soczystych pomarańczy i innych kolorów zaoferuje profesjonalnym projektantom i majsterkowiczom możliwość przekształcenia przestrzeni w doświadczenie, które nie tylko poprawi estetykę otoczenia, ale także wpłynie na samopoczucie ludzi" - dodaje Woelfel.

Światowa rzeczywistość

Od odważnych odcieni pomarańczy i żółci, po ciepłe odcienie różu i taupe, Worldhood ma na celu stworzenie zachęcających przestrzeni. Bardziej szczegółowo, Behr zaleca, że te kolory farb są używane w branży hotelarskiej (myśleć restauracje i hotele). Według marki farby, te rodzaje firm będą przyciągane do ciepłych, odcieni ziemi. Oczywiście, to nie znaczy, że nie można użyć tych jasnych odcieni ziemi w domu, jeśli jesteś do nich przyciągnięty!

Behr Rumba Orange $15 Sklep
Behr Charismatic $32 Sklep
Behr Bubble Shell $32 Sklep
Behr Cider Spice $31 Sklep
Behr Red Pepper $40 Sklep

Restore

Jak sugeruje nazwa tej historii kolorów, odcienie te mają na celu promowanie regenerującej energii. Paleta składa się z niebieskich i zielonych odcieni, które są bezpośrednio zaczerpnięte z natury. Wybrano te kolory, które przypominają ziemię i niebo, aby ucieleśnić spokojne doświadczenie, gdziekolwiek są używane. Firma malarska sugeruje stosowanie tych kolorów w placówkach służby zdrowia i hotelach, a także w domach.

Behr Secret Meadow $42 Sklep
Behr Powrót do natury $37 Sklep
Behr Light Drizzle $44 Sklep
Behr Bluebird $14 Sklep
Behr Dragonfly $16 Sklep

Atmospheric

Wyrafinowana paleta, historia kolorów Atmospheric łączy pastele takie jak liliowy i jasnoróżowy z neutralnymi odcieniami bieli, szarości i węgla drzewnego dla kontrastującej kolekcji kolorów farb. Zespół Behr radzi, aby te odcienie były stosowane w pomieszczeniach wielorodzinnych i innych przestrzeniach komercyjnych. Przewidują, że ludzie będą cieszyć się naturalną atmosferę stworzoną przez tych odcieni w obu nowoczesnych i tradycyjnych środowiskach.