Najnowsze wiadomości

Akcesoria łazienkowe Kohler w metalowych wykończeniach

Fir Italia - zapowiedź ISH

Kolekcja Dekton® Stonika

18 czerwca 2021 17:47

Jak nie zniszczyć ścian podczas wieszania dzieł sztukiDzisiejszy wpis na blogu poświęcony jest bardzo powszechnemu i powszechnie znanemu problemowi. Szczególnie dla osób mieszkających w wynajmowanych lokalach: Jak nie zniszczyć swoich ścian podczas wieszania sztuki? Uwierzcie mi, zadaję sobie to pytanie bardzo często. Ale teraz mam odpowiedź, ponieważ połączyłam siły z tesa i Juniqe, aby stworzyć mały projekt aktualizacji sztuki. A wszystko to z obietnicą, że nie zrujnujemy ścian podczas wieszania sztuki. Jak? Dzięki nowym samoprzylepnym haczykom tesa, które można usunąć bez pozostawiania śladów. Byłam ciekawa, czy to zadziała. Podążaj za mną!

Jako fanka stylizacji wnętrz, zawsze myślę o nowych sposobach dekorowania mojego domu. Popularnym sposobem na zmianę wyglądu i nastroju pomieszczenia jest sztuka. Przez dość długi czas miałam mini galerię nad łóżkiem i teraz poczułam, że nadszedł moment, aby to zmienić. Zdecydowałam się na dwa piękne, oprawione w ramy dzieła sztuki autorstwa niemieckiej artystki Iris Lehnhardt. Ponieważ mój sypialniany zakątek jest zdefiniowany przez spadek, wybrałam większą i mniejszą ramę. Oba dzieła należą do tej samej serii, a jasna dębowa rama dodatkowo łączy je wizualnie.

Jak uniknąć robienia nowych dziur w ścianie podczas wieszania dzieł sztuki? Po prostu używając nowych haczyków samoprzylepnych tesa z wymiennymi taśmami Powerstrips. Bez młotkowania, bez wiercenia. Zdecydowanie mój wybór. Teraz wszystko, czego potrzebowałem, to kieszonkowa linijka, ołówek i aplikacja do poziomowania na iPhonie. Przy większych dziełach sztuki przydaje się również druga osoba u boku - ja miałem nie lada wyzwanie! Mimo to udało mi się umieścić te maleństwa na ścianie. Bez żadnych zniszczeń przy okazji! Nowe haczyki samoprzylepne są dostępne w różnych mocach, w zależności od wagi oprawianej sztuki.

Wielką zaletą nowych haczyków jest to, że pozwalają na regulację wysokości nawet po zamocowaniu na ścianie. Haki mają pięć ustawień wysokości, które można odpowiednio dopasować. I jest to naprawdę łatwa praca - nawet dla osób nie będących majsterkowiczami, takich jak ja! Więc może zechcesz rozważyć nowe haczyki tesa następnym razem, gdy będziesz wieszać dzieła sztuki. I szczerze mówiąc, nie ważne czy mieszkasz w wynajętej przestrzeni czy jesteś właścicielem swojego domu: To zawsze boli, gdy wiercisz dziurę lub dodajesz kolejny gwóźdź do ściany, prawda? Więc finito z tymi bolesnymi punktami raz na zawsze!

Wieszanie mojej nowej sztuki było tym razem tak relaksujące i łatwe, że nagrodziłam się małą przerwą na herbatę. Nie tylko delektowałam się nową sztuką i dobrym owocowym naparem, ale też zaczęłam myśleć o planach na 2021 rok. A chcę w nich położyć nacisk na więcej wolnego i kreatywnego czasu, a mniej obowiązków i rutyny. W tym celu znalazłam idealny kalendarz: kalendarz Treuleben z miękką skórzaną okładką i mnóstwem miejsca na weekendy, a nie tak dużo na dni robocze. Niech to będzie nasza misja w 2021 roku!