Najnowsze wiadomości

6 pomysłów na wystrój małego pokoju, o których jeszcze nie...

Żegnaj, minimalizmie - łączenie stylów mebli jest na czasie

Dom Vanessy Hudgens za 3,9 mln dolarów w Studio City powinien być w...

22 maja 2022 2:54

8 prostych sztuczek stylizacyjnych na stolik kawowy, które goście zawsze zauważająPodczas gdy odpowiednie dzieła sztuki, kanapa i oświetlenie mogą wiele powiedzieć o pokoju dziennym, prawdziwym sercem tego miejsca jest stolik kawowy. To na nim Ty i Twoi goście zbierają się, aby nadrobić zaległości, zrelaksować się i odstawić napoje (stąd nazwa), a także jest on miejscem, w którym możesz zaprezentować swój osobisty gust i zainteresowania. Odpowiednia stylizacja może znacząco poprawić ogólne feng shui i estetykę. Co więcej, wymiana wystroju stolika kawowego - lub po prostu zmiana stylu tego, co już masz - to zdecydowanie najbardziej opłacalny sposób, aby tchnąć nowe życie w swój salon.

Niezależnie od tego, czy szukasz inspiracji wśród miłośników designerskich stolików, czy też jesteś na rynku nowych elementów, osiem poniższych pomysłów na dekoracje stolików kawowych wskaże Ci właściwy kierunek.

Klasyczna formuła

Ten stolik kawowy ma wszystko, co niezbędne, ale nie sprawia wrażenia przepełnionego ani przepełnionego po brzegi. Jest tu taca, na której można uporządkować zastawę barową, książki na stolik do kawy, które nadają wizualny wymiar i ułatwiają czytanie, oraz kwiaty, które odświeżają wystrój. Zauważ, jak taca w kolorze jasnej szałwii podkreśla wyrazisty fotel, a ceramiczny wazon uwydatnia jaśniejsze kremowe akcenty.

Anthropologie Mały plisowany porcelanowy wazon $26 Sklep

Postaw na ceramiczny wazon, który jest jednocześnie elegancki i bezpretensjonalny. Kolekcja wazonów o różnych kształtach i rozmiarach to dobry sposób na stworzenie spójności.

Podejście dwupoziomowe

Jeśli masz dwupoziomowy stolik kawowy, rozważ umieszczenie najładniejszych, ale najmniejszych przedmiotów na górze, a następnie wykorzystanie środkowej półki jako miejsca do przechowywania ulubionych książek. W powyższym salonie przypadkowe rozmieszczenie przedmiotów dekoracyjnych nadaje mu lekką, swobodną elegancję. I wreszcie, co nie mniej ważne, warto rozważyć wykorzystanie książek na stolik do kawy do wprowadzenia odrobiny koloru, jak w przypadku powyższego różowego stolika.

West Elm Duży mosiężny przedmiot dekoracyjny Symmetry $50 Sklep

Wystarczy mały akcent, aby stolik do kawy nabrał blasku. Postaw na coś małego, metalicznego i geometrycznego.

Trzymaj się podstaw

Jeśli chcesz zminimalizować bałagan (i zmaksymalizować przestrzeń na napoje), postaw na dobrze wyselekcjonowaną kolekcję książek na stoliku do kawy bez żadnych dodatkowych dekoracji. Wygląda to na zorganizowane i czyste, ale nie jest nudne ani niedokończone. Sztuczka polega na umieszczeniu dekoracji (takich jak świece i kwiaty) na innych powierzchniach w całym pokoju.

Jamie M. Allen i Sarah Anne McNear The Photographer in the Garden, okładka $50 $33 Sklep

Książka w formie stolika do kawy z pięknymi ilustracjami, które mogą służyć jako dzieła sztuki.

Schemat kolorystyczny w schemacie kolorystycznym

Podoba nam się to, że każdy element na stoliku kawowym jest utrzymany w ścisłej kolorystyce odcieni szarości. Wszystko - od świecznika po książki i gałęzie - jest zgodne z tym schematem, tworząc spójny styl, który nie odbiera uroku wyrazistym elementom w całej przestrzeni. Jeśli masz wątpliwości, pamiętaj, że konsekwencja jest niedopowiedziana, wyrafinowana i przystępna.

Georg Jensen Świecznik HK, zestaw 2 szt. $69 $51 Sklep

Szykowny świecznik nada nastrojowe oświetlenie w salonie, a jednocześnie będzie stylowym akcentem. Jeden i już.

Pokój zabaw dla dorosłych

Uwielbiamy, jak zabawny jest ten pokój dzienny. Od krzywych sylwetek mebli po poduszki w cukierkowych kolorach i motyw wachlarza na dywanie, udało mu się stworzyć wrażenie dorosłości, a jednocześnie zaczerpnąć z dziecięcej kapryśności. Można to osiągnąć już na samym stoliku kawowym, wybierając jasne książki i bibeloty, a także wystawiając kilka gier.

Edie Parker Tablica Tic Tac Toe $2,495 $1,248 Sklep

Układanie puzzli to zabawny, interaktywny sposób na podtrzymanie energii. Tak się składa, że ten jest również dziełem sztuki.

Balansujący akt

Ten stolik do kawy, choć nie jest przesadnie symetryczny, wygląda na zrównoważony. Ponieważ sam stolik ma motyw kwadratu, każdy element jest podzielony na cztery kwadranty, co nadaje mu uporządkowaną estetykę. Aby uzyskać podobny efekt, podziel książki na stoliku na dwa stosy, a następnie ułóż je tak, aby były zwrócone w przeciwnych kierunkach, co zapewni dodatkową intrygę. Miseczki i pojemniki to kolejne dobre dodatki do stolika kawowego, gdy chcesz ograniczyć bałagan do minimum i nadać mu więcej wymiaru.

Julie Hadley Ręcznie wykonane miski do serwowania Wabi Sabi Nesting Serving Bowls $150 - $275 Sklep

Organiczny kształt tych misek sprawia, że są idealne do ustawiania na stoliku do kawy. Możesz też wykorzystać je podczas przyjęcia i podać w nich sałatki i dodatki.

Czysto i klasycznie

Uwielbiamy, jak ten stolik do kawy bawi się proporcjami i skalą (i wprowadza piękne kwiaty) za pomocą tylko jednego elementu. Nie ma nic złego w pozostawieniu stolika do kawy całkowicie gołego. Po prostu wyeksponuj swoje dekoracje na stoliku konsolowym lub wózku barowym, jak w salonie powyżej.

Libbey Glass Przezroczysty wazon w kształcie walca $3 Sklep

Nie możesz się pomylić z wysokim cylindrycznym wazonem, zwłaszcza gdy jest w tak dobrej cenie jak ten.

Forma spotyka się z funkcją

Dobra taca to jeden z najbardziej niedocenianych elementów wyposażenia stolika kawowego, zwłaszcza jeśli Twój stolik kawowy jest w rzeczywistości tapicerowaną otomaną. Tace są doskonałym połączeniem formy i funkcji, ponieważ pozwalają utrzymać porządek, zapobiegają rozlaniu się zawartości i tworzą ładny kontrast między stylem a materiałem.

Mercer 41 Szklana otomana Mixon Taca na stolik kawowy $155 $140 Sklep

Misterna i pełna charakteru taca, która wniesie do Twojej przestrzeni trochę antycznej atmosfery.