Najnowsze wiadomości

11 grudnia 2023 10:48

Jak czyścić kuchnię przy użyciu domowych produktów ekologicznychSilne opary i substancje chemiczne pochodzące z domowych środków czyszczących mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie Twojej rodziny. Dodatkowo, mogą być również szkodliwe dla środowiska.

Stare przekonanie, że im silniejszy zapach, tym lepiej działa oczyszczacz, nie jest już prawdziwe.

Środki czyszczące wykonane z naturalnych składników mogą być równie skuteczne i eliminować ryzyko narażenia chemicznego.

Poniżej znajduje się lista zdrowych, domowych, zielonych pomysłów na sprzątanie w Twojej kuchni:

Podstawowy środek do czyszczenia powierzchni

Ten prosty przepis doskonale nadaje się do czyszczenia blatów kuchennych, półek w lodówkach, a także urządzeń AGD:

  • 4 łyżki sody oczyszczona
  • 1 kwarta ciepłej wody

Wymieszać powyższe składniki razem w butelce natryskowej w celu uzyskania wygodnej aplikacji. Może być również stosowany na szmatkę lub szmatkę przed wycieraniem.

Uniwersalny środek czyszczący

Jest to poręczny środek czyszczący, który czyści prawie każdą powierzchnię w Twojej kuchni. Dodatek olejku eterycznego sprawi, że będzie on również świetnie pachniał!

W dużej butelce sprayu, dodaj:

  • 1 łyżka sody oczyszczonej
  • 2 łyżki octu

Wstrząsnąć butelką, aby wymieszać. Dodaj ciepłą wodę i kilka kropli pomarańczowego olejuku eterycznego i ponownie wstrząśnij, aby całkowicie połączyć wszystkie składniki.

Środek czyszczący do otworów wentylacyjnych

Jeśli masz tendencję do smażenia dużej ilości jedzenia, są szanse, że otwory wentylacyjne nad piekarnikiem gromadzą tłuszcz. Można łatwo usunąć, mocząc gąbkę w białym occie i wycierając ją.

Jeśli znajdziesz tam trudno dostępne miejsca, stara szczoteczka do zębów nasączona octem zrobi tę sztuczkę.

Środek do czyszczenia mikrofalówek

Odpryski wewnątrz mikrofali mogą być wycierane bez szorowania. Wystarczy umieścić kilka plasterków cytryny w misce z wodą i w kuchence mikrofalowej na wysokości przez około minutę. Pozostawić miskę na kilka minut, a następnie przetrzeć szmatkę lub gąbkę.

Jeśli znajdziesz tam trudno dostępne miejsca, stara szczoteczka do zębów nasączona octem zrobiła tę sztuczkę. Twoja mikrofalówka będzie świeża i lśniąca czysta.

Myjka do spopielonych panewek

Jeśli masz patelnię z przypalonym jedzeniem, możesz pomyśleć, że nie da się jej umyć. Użycie jednego prostego składnika sprawi, że patelnie znów będą wyglądać jak nowe.

Sól

Każdy ma sól w swojej kuchni. Po namoczeniu w gorącej wodzie należy posypać patelnię odrobiną soli. Naturalna jakość ścierniwa z łatwością usunie wszelkie przypalone resztki.

Przed wypróbowaniem tej metody należy sprawdzić instrukcje czyszczenia naczyń kuchennych, aby upewnić się, że materiały ścierne nie uszkodzą patelni.

Miedziana myjka do dna panewki

Aby ożywić swoje stare miedziane dna, zmieszaj pastę z sokiem z cytrynami i solą stołową. Nacieraj pastę na garnku miękką szmatką i dobrze spłucz. Jeśli nie masz pod ręką żadnego soku z cytrynami, możesz zastąpić go białym oktem i uzyskać takie same efekty.

Środek do czyszczenia zlewów porcelanowych

Zlewozmywaki porcelanowe mają tendencję do łatwego zaplamienia. Jeśli masz tendencję do plamienia, gdy pojawiają się one po raz pierwszy, można je usunąć bez zamieszania.

Namoczyć gąbkę w białym occie i posypać sodą. Jeśli masz tendencję do łatwego zaplamienia, gdy pojawiają się one po raz pierwszy, można je usunąć bez zamieszania.

Utylizacja śmieci Odświeżacz
Jeśli twoje śmieci mają nieprzyjemny zapach, złap garść skórki cytryny. Wrzuć skórkę do śmietnika, włącz ją. Twój zlew będzie pachniał świeżym i czystym zapachem w ciągu kilku sekund.

Wniosek

Tworzenie własnych domowych środków czyszczących może wyeliminować ryzyko związane z używaniem produktów chemicznych. Ponadto, są one również bardziej ekonomiczne i łatwe w przygotowaniu.

Pozbądź się swoich surowych środków czyszczących i zobacz, co innego może zrobić Twoja rodzina i jej zdrowie.

Skupiając swoją uwagę na kuchni, być może zechcesz zastanowić się nad świeżym remodelingiem. Wyjaśnij swój budżet i preferencje projektowe doświadczonego projektantowi i przekształć serce swojego domu w mgnieniu oka!