Najnowsze wiadomości

2 października 2022 23:40

Ten kolorowy domek z Charleston emanuje południowym urokiemBył rok 2004, kiedy projektantka wnętrz Cortney Bishop i jej mąż Baker kupili swój dom o powierzchni 4300 stóp kwadratowych w historycznej dzielnicy Sullivan's Island w Południowej Karolinie, zaledwie 20 minut jazdy od centrum Charlestonu. Ale wraz z ciągle zmieniającymi się potrzebami - narodziny ich dzieci, Rydera (12) i Lucy (9), plus dodanie dwóch mini Labradoodli, Jaggera i Boogie - ten tętniący życiem historyczny dom doczekał się wielu zmian, zanim stał się ciepłym i przyjaznym domem rodzinnym, którym stał się dzisiaj.

"Mój dom na zawsze pozostanie dziełem w toku" - mówi Bishop o miejscu, w którym mieszka od prawie 15 lat. "Ponieważ jest to stary, zabytkowy dom, wydaje się, że na horyzoncie zawsze jest jakiś projekt, czy to z czystego powodu, czy z pasji". W pewnym sensie, projektantka traktuje swój dom jako swoiste laboratorium badawcze, gdzie może swobodnie eksperymentować z farbami, tapetami i znalezionymi przedmiotami. W ciągu ostatnich 15 lat ten stuletni dom przeszedł renowację głównej łazienki i łazienki błotnej, a także doczekał się wielu nowych wersji oświetlenia, szafek, tapet i farb.

Co najważniejsze, posiadłość, która emanuje południowym urokiem, jest spokojna i przytulna - z dużymi tylnymi i przednimi werandami, basenem i mnóstwem miejsca do zabawy. W ostatniej rundzie modernizacji, Bishop zwróciła się o pomoc do Chairish, aby pomóc jej nadać domowi warstwowy charakter. Wejdź do tego kwintesencji południowego domu i podrzuć kilka pomysłów na dekoracje dla siebie.

"W ciągu ostatnich kilku lat odnowiliśmy główną łazienkę i łazienkę błotną; dodaliśmy pokój do łowienia ryb i polowania dla mojego męża; zainstalowaliśmy wbudowane szafki, oświetlenie i tapety; i pomalowaliśmy dom wewnątrz i na zewnątrz" - mówi Bishop o wielu trwających modernizacjach w jej historycznym domu. "Moja rodzina prawdopodobnie czuje, że coś jest zawsze w toku".

 Ten kwintesencjonalnie południowy dom ma poważny urok dzięki słonecznej i przestronnej werandzie. "Jest łatwy, lekki i swobodny" - mówi projektantka. Jest stworzony do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wszyscy są mile widziani. Chcę, aby nasz dom był lekki, zabawny, wesoły i zrelaksowany - i nieustannie warstwowy".
 Wewnątrz, południowy urok jest kontynuowany z rodzinnymi pamiątkami zmieszanymi z nowoczesnymi kawałkami i pamiątkami. "Mój mąż i ja jesteśmy prawdziwymi południowcami i oboje jesteśmy dość nostalgiczni" - wyjaśnia Bishop. "Wiele z naszych najcenniejszych przedmiotów to pamiątki rodzinne, za którymi kryje się prawdziwa historia. Kiedy urodził się Ryder, rozpoczęłam również osobistą kolekcję dzieł sztuki i co roku inwestuję w jedno naprawdę mocne dzieło. Baker i ja planujemy przekazać je kiedyś obojgu dzieciom".

Następnie, jest tona małych pamiątek posypanych wszędzie: "Nazywam je moimi 'littles' - wypieszczone, ręcznie robione znaleziska, tekstylia, ceramika, dzieła sztuki. Nie mogłabym ich nie mieć!".

 W salonie projektantka chciała, aby przestrzeń sprawiała wrażenie swobodnej, zebranej, miękkiej i zabawnej - wszystko, czego można oczekiwać od przestrzeni mieszkalnej odwiedzanej zarówno przez dzieci, dorosłych, jak i psy. "Już to kiedyś mówiłam: Kupuj to, co lubisz" - radzi. "To moje osobiste motto projektowe. Nasz salon ma mocny fundament w postaci klasycznych kształtów mebli, ale starałam się skontrastować je z nowoczesną sztuką i nieoczekiwanymi kolekcjami."
 Chociaż dom ma silny nostalgiczny i historyczny charakter, posiada również nowoczesne akcenty. "Określam styl mojego domu mianem wyspiarskiej bohemy, głównie dlatego, że jeden styl nie jest zbytnio reprezentowany - jest dość beztroski i bezproblemowy" - wyjaśnia Bishop. "Poza tym znajdujemy się tylko dwie przecznice od Atlantyku - jest to więc prawdziwie wyspiarski dom". Innymi słowy, wszystko jest zgodne z jej celem dla tej przestrzeni: aby ludzie wchodzili i czuli się zrelaksowani i swobodnie.

Jadalnia jest miejscem, które ma w sobie dużo siły. "Celem było mniej dekoracji, więcej zbieractwa", wyjaśnia projektantka. "Jadalnia jest przejściem do kuchni i na podwórko, więc ciągle mamy dzieci i sąsiadów biegających w tę i z powrotem. Jadalnia, która nie może zostać 'zabrudzona' jest koniecznością dla mojej rodziny. Mniej formalności, więcej rzeczywistości!". Bishop pomalował półki na książki w kolorze Farrow & Ball's Inchirya Blue, aby uzupełnić odważne żółte skórzane krzesła jadalniane z połowy wieku.

 Projektantka opisuje główną sypialnię jako old-world modern - relaksującą przestrzeń łączącą przeszłość z teraźniejszością. "Nasza sypialnia jest hybrydą starego i nowego, a każdy element w pokoju nadaje mu cel i charakter" - mówi Bishop. "Niektóre z nich to pamiątki rodzinne, inne to antyczne znaleziska, a jest też kilka nowych mebli, które po prostu musiałam mieć. Wymieszanie tego wszystkiego, wraz z małymi wzorami i warstwami tekstur, pomogło stworzyć uczucie komfortu."
 Ostatnio para zajęła się renowacją swojej głównej łazienki. "To nasz najnowszy projekt renowacyjny, a rezultat okazał się jednym z moich ulubionych pomieszczeń" - mówi Bishop. "Potrzebowałam w naszym domu małej ucieczki i przez większość wieczorów można mnie znaleźć w tej wannie Bain Ultra (z chromaterapią). Woda zmienia się w neonowe kolory, co sprawia, że jestem taka szczęśliwa!".
 Pokój syna Bishopa jest również pełen kolorów, wzorów i mieszanki starego i nowego - w prawdziwym południowym stylu. "Mój dom jest zdecydowanie bardziej kolorowy niż większości moich klientów", mówi. "Myślę, że ma to wiele wspólnego z tym, jak bardzo jestem narażona na kontakt z nowymi produktami i rzemieślnikami przez cały czas. Całkowicie rozumiem, że nasi klienci inwestują w wygląd i chcą, aby był on ponadczasowy i spójny. Ale kiedy chodzi o mój własny dom, mogę zaryzykować i trochę się pobawić."

Dzięki temu, że jej dom służy jako swoiste laboratorium badawcze, projektantka była w stanie stworzyć ciepły i przytulny dom dla swojej rodziny, jednocześnie stale przesuwając granice swojej działalności projektowej.

Czytaj dalej na: http://naszearanzacje.pl