Najnowsze wiadomości

11 grudnia 2023 10:44

Odejdź od stylu Mid-Century - styl grandmillennial to trend w designie, który musisz poznać"Twój dom przypomina mi dom mojej babci", nie byłoby uważane za komplement dla większości ludzi z pokolenia millenialsów. W końcu większość dwudziesto- i trzydziestokilkulatków spędziła ostatnią dekadę pochłonięta trendami w projektowaniu, które są znacznie bardziej minimalistyczne, mid-century lub nowoczesne niż pokolenia wcześniej.

Jednak w ciągu ostatniego roku niektórzy millenialsi stali się rozczarowani nieco generyczną, bezosobową estetyką, która dominuje na wielu kanałach influencerów. Powstała nowa fala wpływowych influencerów, zainspirowanych tradycjonalizmem, nostalgią i designem, nazwanych ostatnio przez House Beautiful "grandmillennials". Plisowane abażury, falbaniaste pościele, igłowe poduszki, niebiesko-biała ceramika i chintz - wszystko to kilka z przedmiotów, ku którym ciążą ci młodzi tradycjonaliści. Inne przedmioty, które można znaleźć w tych przestrzeniach to m.in. igłowane, wiktoriańskie meble, kwieciste tapety czy eklektyczne dywany, dodaje Glenn Rush, Visual Design Manager w Build.com. No i oczywiście wszystko w stylu vintage.

"To była tylko kwestia czasu, zanim influencerzy odkryją historię, a wraz z nią, ci nowi tradycjonaliści tworzą świeże, bardziej nowoczesne poczucie stylu, które honoruje przeszłość, celebruje rzemiosło i - co najlepsze - nie w ironiczny sposób" - mówi MyDomaine Mark Cutler, projektant wnętrz z Los Angeles. Opisuje on grandmillennials jako "młodych, świeżych miłośników designu, którzy są prawie preppy (ale nie do końca) i znają różnicę między ręcznie tłoczoną tapetą a jej maszynowym kuzynem". Alessandra Wood, wiceprezes ds. stylu w Modsy, opisuje ich jako "millenialsów, którzy kochają design i wystrój, który w naszej kulturze może być postrzegany jako starszy lub babciny, opierający się na klasycznych formach i wzorach".

Christiane Lemieux, współzałożycielka i dyrektor generalny The Inside postrzega ten ruch jako swego rodzaju bunt przeciwko temu, co stało się normą w zhomogenizowanej bańce designu, w której przyszło nam żyć. "Trend grandmillennial jest tak naprawdę reakcją na generyczne wnętrza w stylu mid-century, które widzieliśmy przez tak długi czas," wyjaśnia Christiane Lemieux, współzałożycielka i dyrektor generalny The Inside.

Istnieje element opowiadania historii, w którym ludzie szukają emocjonalnej więzi ze swoimi wnętrzami, a ten trend jest reakcją na to".

Oczywiście, ten trend nie pojawił się znikąd. W rzeczywistości Wood częściowo przypisuje go wpływowi wysokiej mody. "Gucci zaczęło popularyzować trend granny chic w swoich reklamach i kolekcjach" - zauważa. Wykorzystując w swoich reklamach zabytkowe zestawy do herbaty i serwetki, magnaci mody sprawili, że przestarzałe aranżacje stołów stały się modne.

Zwraca również uwagę na wzrost popularności tradycyjnych mebli i stylów. "Tak jak pokolenie X odnajdywało nostalgię w projektach z połowy ubiegłego wieku, które uwielbiali ich dziadkowie, tak millenialsi mogą odnajdywać podobne poczucie nostalgii w znanych, klasycznych projektach" - wyjaśnia. "Ten styl wydaje się osiągalny, ponieważ style wiktoriański i neoklasyczny nie były częścią modnych ruchów projektowych, więc te antyki są często okazją, szczególnie biorąc pod uwagę ich jakość wykonania i nieodłączny czynnik zrównoważonego rozwoju kupowania z drugiej ręki".

"W tym trendzie jest taka piękna nostalgia - Twoja babcia prawdopodobnie odziedziczyła swoje meble po swojej babci" - dodaje Lemieux. "Jest ten element opowiadania historii, w którym ludzie szukają emocjonalnego połączenia ze swoimi wnętrzami, a ten trend jest reakcją na to".

Gotowy, aby dodać trochę babcinego stylu do swojego własnego domu? Te picki sprawią, że osiągniesz to w mgnieniu oka.

Łóżko z chintzu

The Inside Łóżko z kwadratowym oparciem $799+ Sklep

Chcesz w pełni wykorzystać styl grandmillennial w swojej sypialni? Lemieux sugeruje to chintz oświadczenie łóżko z The Inside.

Poduszki z krzemienia

The Inside Throw Pillow $49 Sklep

Kontrastując pop tradycyjnych kwiatów na nowoczesnym tle za pomocą kilku kwiatowych poduszek, jest to świetny sposób, aby objąć trend bez wychodzenia na zewnątrz, sugeruje Lemieux.

Niebiesko-biała lampa

Pier1 Niebieska lampa stołowa Ginger Jar $100 Sklep

Która babcia nie miała jednej z tych ponadczasowych niebiesko-białych lamp stołowych?

Plisowany abażur

Bunny Williams Home Żurawinowy abażur $250 Sklep

Prawie wszystko, co robi Bunny Williams, idealnie wpisuje się w babciny motyw. Ten abażur doda każdej lampie charakteru w stylu vintage.

Wiklinowy kinkiet

Serena & Lily Pojedynczy kinkiet Flynn $198+ Sklep

Oczywiście, możesz kupić wiklinowe meble, aby uczynić swoją przestrzeń życiową prawdziwie babciną, lub możesz zrobić wielkie oświadczenie w subtelny sposób za pomocą kinkietu z wiklinowym zwieńczeniem.

Sofa w stylu babci

Wnętrze Definiuj Sofa Rose $1795+ Sklep

Twoja babcia prawdopodobnie miała wersję tej tradycyjnej, wypchanej sofy, która została udoskonalona dla nowoczesnego konsumenta.