Najnowsze wiadomości

27 czerwca 2022 19:27

8 prostych zmian, które sprawią, że Twoja łazienka dłużej pozostanie czystaZe wszystkich pomieszczeń w Twoim domu, łazienka jest jednym z najważniejszych do utrzymania w czystości. Powierzchnie w łazience mogą być siedliskiem wszelkiego rodzaju zarazków, w tym bakterii, wirusów i grzybów, takich jak pleśń i grzyby. Regularne czyszczenie łazienki jest kluczem do zachowania higieny, ale można też podjąć kilka kroków, aby stworzyć bardziej higieniczną przestrzeń bez konieczności dodatkowego szorowania. Nowe innowacje łazienkowe i technologie, takie jak bezdotykowa armatura, sprawiają, że utrzymanie łazienki w czystości na dłużej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Zmniejsz rozprzestrzenianie się zarazków i trzymaj bakterie na dystans dzięki tym prostym sposobom aktualizacji łazienki.

1. Przejdź na armaturę bezdotykową.

Armatura, która włącza się automatycznie po machnięciu ręką, może pomóc zminimalizować Twój kontakt z potencjalnie zakaźnymi powierzchniami łazienki. Rozważ wymianę standardowych kranów i włączników światła na wersje bezdotykowe. Możesz nawet wyposażyć swoją toaletę w automatyczny czujnik spłukiwania za pomocą zestawu do samodzielnego montażu (60$, Amazon). Lub po prostu zamień swój zwykły dozownik mydła na model aktywowany ruchem ($50, Bed Bath & Beyond).

2. Zamień maty kąpielowe.

Puszyste dywaniki łazienkowe mogą czuć się luksusowo pod stopami, ale pluszowe materiały mogą być pożywką dla pleśni, grzybów i bakterii. Lekkie, szybkoschnące maty kąpielowe są bardziej higieniczną alternatywą. Szukaj dywaników łazienkowych wykonanych z materiałów takich jak bawełna, poliester lub wełna, które odprowadzają wilgoć i szybko schną. Maty kąpielowe wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bambus lub ziemia okrzemkowa (która jest zrobiona ze skamieniałych alg) są naturalnie antybakteryjne i wysychają znacznie szybciej niż dywaniki z tkaniny. Jeśli jednak nie chcesz rezygnować z miękkiej maty do kąpieli, pamiętaj, aby co dwa tygodnie wyprać ją w gorącej wodzie (w przypadku wzorów bez gumowego podkładu), aby wyeliminować zarazki i nieprzyjemne zapachy.

bidet

3. Zainstaluj bidet.

Zapewniając skuteczniejsze czyszczenie niż sam papier toaletowy, bidety są prostym sposobem na bardziej higieniczne wycieczki do łazienki. Obecnie dostępne jako przystawki do sedesu (79$, Amazon), można je zainstalować w ciągu zaledwie kilku minut, aby przekształcić standardową toaletę w bidet. Niektóre z nich posiadają nawet podgrzewane siedzenia i funkcje natrysku ciepłej wody dla dodatkowego komfortu oraz siedzenia hydrauliczne, które jeszcze bardziej ograniczają kontakt z zarazkami. Dodatkowo, możesz zaoszczędzić pieniądze na produktach papierowych, myjąc się zamiast wycierać.

4. Chroń swoją szczoteczkę do zębów.

Przechowywanie szczoteczki do zębów na otwartej przestrzeni może narazić ją na kontakt z bakteriami ze spłuczek toaletowych i zlewów. Aby utrzymać szczoteczkę w czystości pomiędzy kolejnymi użyciami, schowaj ją w uchwycie, który chroni i sterylizuje włosie. Ten sanitizer szczoteczki do zębów ($50, Amazon) wykorzystuje światła LED i cykle ciepła, aby wyeliminować wilgoć i do 99,9% zarazków.

5. Użyj automatycznych środków czyszczących do toalet.

Czyszczenie toalety jest często jednym z najbardziej przerażających zadań na listach rzeczy do zrobienia, ale to nie musi być tak uciążliwe. Automatyczny system czyszczenia toalety może wykonać większość pracy za Ciebie, a może to być tak proste, jak wrzucenie tabletki do zbiornika co cztery miesiące. Na przykład, te Clorox wybielacze tabletki ($ 9, Amazon) pracować z każdym spłukiwania do sanityzacji miski, zapobiega plamom i zmniejsza potrzebę szorowania.

6. Usuń nadmiar wilgoci.

Zbyt dużo wilgoci w powietrzu może prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów oraz szkód związanych z wodą na powierzchniach w łazience. Aby utrzymać poziom wilgotności w ryzach, pamiętaj o włączeniu wentylatora przed każdym prysznicem i pozostawieniu go włączonego przez co najmniej 20 minut po nim. Rozważ obniżenie temperatury wody, aby zmniejszyć ilość pary wodnej, a jeśli to możliwe, otwórz okno. Jeśli problemy z wilgocią utrzymują się, rozważ umieszczenie produktu pochłaniającego wilgoć, takiego jak DampRid ($29, Amazon) na blacie lub z tyłu toalety. Te małe kanistry do ponownego napełniania zawierają kryształy, które przyciągają i zatrzymują wilgoć, aby wyeliminować wilgoć i nieprzyjemne zapachy.

7. Sanitize swoją zasłonę prysznicową.

Zasłony prysznicowe i wykładziny mogą stać się przystanią dla pleśni, piany z mydła i nieatrakcyjnego osadu. Dobrą wiadomością jest to, że większość zasłon i wykładzin z tkaniny można po prostu wrzucić do pralki w delikatnym cyklu (sprawdź najpierw etykiety, aby się upewnić). Aby odeprzeć rozwój bakterii zanim się zacznie, wybierz liner z właściwościami antybakteryjnymi, jak ten z Amazon ($11), który ma ponad 88,000 pięciogwiazdkowych ocen. Posiada specjalne traktowanie, które hamuje wzrost pleśni i chroni przed zapachami do czterech razy dłużej niż zwykłe wkładki.

8. Trzymaj środki czyszczące w pobliżu.

Nawet najbardziej higieniczne łazienki wymagają okresowego czyszczenia. Spraw, by sprzątanie było jak najwygodniejsze, przechowując wszystkie niezbędne narzędzia i materiały w szafce łazienkowej, szafie lub innym schowku. Zaopatrz się w uniwersalny spray czyszczący, płyn do czyszczenia muszli klozetowej, płyn do mycia szyb, ściereczki z mikrofibry, szczotki do szorowania, gumowe rękawice i inne niezbędne rzeczy. Kiedy przyjdzie czas na sprzątanie, wszystko, czego potrzebujesz, będzie w jednym, łatwo dostępnym miejscu.