Najnowsze wiadomości

19 czerwca 2024 22:20

5 wskazówek na lepszy senDziś chcę poruszyć temat, o którym ciągle muszę sobie przypominać: jak ważny jest dobry sen. Mówię poważnie, czy udaje Ci się położyć do łóżka na czas i porządnie się wyspać? Jeśli tak, to gratulacje! W ciągu tygodnia prawie nigdy mi się to nie udaje - w końcu kładę się za późno i wstaję za wcześnie. Rezultat: brak snu. Ale czy wiesz, że nie tylko długość snu definiuje dobry i zdrowy sen? Istnieje znacznie więcej czynników, które wpływają na dobry i zdrowy sen.

Stwórz swój własny rytuał relaksacyjny: Nie kładź się do łóżka zaraz po pracy lub surfowaniu w sieci. Staraj się unikać czasu ekranowego przed snem i zamiast tego znajdź swój własny rytuał relaksacyjny. Poczytaj trochę, weź gorącą kąpiel lub prysznic, pomedytuj - cokolwiek wybierzesz, pomoże Ci to łatwiej zasnąć i uniknąć tych wszystkich momentów, kiedy przewracamy się z jednego boku na drugi i mamy milion myśli.

Słuchaj swojego wewnętrznego zegara: Ten jeden jest dobry dla mnie! Tylko dlatego, że ludzie mówią, że dobrze jest iść do łóżka o 10 lub 11 pm, to nie znaczy, że to jest dobre lub prawo dla Ciebie! Zamiast tego słuchaj swojego wewnętrznego zegara i idź do łóżka, kiedy czujesz się zmęczony. Oznacza to również, że unikasz dodatkowej kawy wieczorem, kiedy myślisz, że musisz jeszcze trochę popracować. Zamiast tego połóż się do łóżka, a pracę wykonaj jutro rano!

Używaj organicznych i naturalnych materiałów w łóżku: Unikaj pościeli wykonanej ze sztucznych włókien lub poduszek i kołder wypełnionych poliestrem i innymi sztucznymi materiałami. Zainwestuj raczej w dobrej jakości poduszki, kołdry i pościel wykonane z organicznych i naturalnych materiałów. Organiczna bawełna lub len są idealnymi opcjami nie tylko dla lepszego snu, ale także dla uczucia nurkowania na skórze. A kołdry i poduszki mogą być wypełnione puchem, pierzem, wełną lub Tencel, naturalnym materiałem wykonanym z włókien łykowych z drzew eukaliptusowych.

Zapewnij sobie dodatkową dawkę świeżego powietrza: Tak, świeże powietrze rzeczywiście poprawi jakość Twojego snu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na sport na świeżym powietrzu czy długi spacer, postaraj się spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu przynajmniej raz dziennie i otwórz okno w sypialni, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. Wysoki poziom tlenu poprawi jakość Twojego snu, a rano poczujesz się o wiele bardziej wypoczęty. Dodatkowa wskazówka: Niektóre rośliny domowe, takie jak drzewo kauczukowe czy wężymord, wydzielają tlen w nocy i przyczyniają się do lepszego środowiska snu w Twojej sypialni!

Zainwestuj w dobry materac: Materac, na którym śpisz, ma kluczowe znaczenie dla lepszego snu. Nie kupuj byle jakiego materaca lub kieruj się jego ceną. Zainwestuj pieniądze w dobry, wysokiej jakości materac i przetestuj go. Z szerokim wyborem w dzisiejszych czasach, może pomóc uzyskać profesjonalne doradztwo, jeśli chodzi o idealny materac dla Twoich potrzeb.

A co z Tobą? Czy kiedykolwiek zwróciłeś uwagę na jedną z wyżej wymienionych wskazówek? Jeśli chodzi o mnie, to mam swój mały rytuał przed snem, który jest tak prosty jak czytanie. Po kilkudziesięciu stronach jestem już gotowa, by zasnąć. Nadal pracuję nad drugim punktem, ponieważ jestem winna ignorowania sygnałów mojego ciała o zmęczeniu i pracuję do późnej nocy (a potem zastanawiam się, dlaczego jestem taka zmęczona następnego ranka, kiedy muszę wstać z łóżka).

Trzeci punkt jest sprawdzony - mam cudowną poduszkę i kołdrę od Yumeko z naturalnym wypełnieniem i super miękką pościel z bawełnianego dżerseju wykonaną w 100% z organicznej bawełny uprawianej na małą skalę w Indiach. Uwielbiam też pościel lnianą i mam sporo kompletów w swojej szafie. Jeśli chodzi o świeże powietrze, to zawsze śpię przy uchylonym oknie, a obok łóżka mam swoje rośliny oczyszczające powietrze. Śpię też na doskonałym materacu, który jest idealny dla moich potrzeb - więc myślę, że jestem prawie na miejscu!

Ale teraz nadszedł czas na weekend i kilka dodatkowych godzin snu! Ciesz się nim i miej wspaniały i zdrowy sen!