Najnowsze wiadomości

11 grudnia 2023 10:45

Najlepsze cechy kuchni retroKuchnia retro da każdemu przytulne i nostalgiczne uczucie, gdy wejdzie do środka. Jeśli zrobi się to poprawnie, poczujesz się jakbyś cofał się w czasie, kiedy wejdziesz do pokoju.

Współczesna atrakcyjność połowy wieku rośnie z czasem i coraz więcej właścicieli domów wkracza w ten charakterystyczny trend.

Aby osiągnąć kuchnię retro, która będzie wow bobby skarpetki z Twoich gości, kilka prostych funkcji zrobi sztuczkę. Zwracając uwagę na poniższe szczegóły, Twoja kuchnia poczuje się jak z innej epoki, gdzie życie było prostsze.

Przyjrzyjmy się kilku funkcjom, aby stworzyć wymarzoną kuchnię w stylu retro:

Szafki

Szafki są jednym z głównych punktów centralnych, gdy wchodzi się do kuchni. Mówiąc to, trzeba mieć szafki, które przypominają czasy.

HGTV sugeruje, że jeśli idziesz do połowy wieku nowoczesny wygląd, twoje szafki powinny być opływowe. Nie ma fantazyjnych inkrustacji na powierzchni czołowej szafki, co sprawia, że jej wygląd jest gładki i prosty. Ten styl szafki jest dostępny w różnych kolorach, które pasują do większości palet kolorów.

Urządzenia

Jeśli naprawdę chcesz ściągnąć prawdziwą kuchnię retro, to dodanie urządzeń w stylu vintage jest koniecznością.

Istnieje kilka opcji do wyboru, gdy przyjdziesz do tej części przebudowy kuchni. Możesz zdecydować się na dodanie prawdziwych urządzeń retro do swojej przestrzeni. Istnieje wiele firm, które będą renowacji zabytkowych urządzeń i uczynić je tak dobre, jak nowe. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli szukasz autentyczności.

Inną opcją jest zakup aktualnych lodówek i pieców, które wyglądają staromodnie. Mają one wszystkie przydatne cechy dzisiejszych czasów, w połączeniu z wyglądem z przeszłości.

Podłoga

Podłoga Retro ma swój własny urok. Najczęściej spotykana nowoczesna podłoga z połowy wieku, to klasyczna czarno-biała płytka w kratkę. W tamtych czasach, większość ludzi miała linoleum jako podłogę. Teraz można uzyskać ten sam wygląd, ale większą trwałość z płytek ceramicznych.

Możesz preferować sześciokątny wzór płytek w całej kuchni, a może wolisz duże, gładkie płytki ceramiczne. Istnieje wiele opcji do wyboru, w zależności od gustu i ceny, które masz na myśli.

Zasłony

Twoje zabiegi okienne powinny naśladować erę, która odzwierciedla resztę kuchni.

Rozejrzyj się po lokalnych sklepach z antykami i odsprzedażą, a może znajdziesz prawdziwy skarb. Istnieją również inne strony internetowe, które są nastawione na sprzedaż przedmiotów zabytkowych. Inną opcją jest kupno zupełnie nowych zabiegów okiennych, które wyglądają vintage. Istnieje wiele dostępnych opcji, w zależności od tego, jakie są Twoje preferencje.

Oświetlenie

Twoje oprawy oświetleniowe są ważne przy łączeniu wzornictwa Twojej kuchni retro. Są one ważnym elementem, o którym nie chcesz zapomnieć. Szukaj elementów, które przyciągają wzrok i wyróżniają się na tle innych.

Akcent końcowy

Po umieszczeniu wszystkich głównych elementów, możesz dodać swoje wykończenie dekoracjami i akcentami z epoki. Antyczne solniczki i pieprzniczki, odzież kuchenna i naczynia połączą w sobie ten wygląd.

Wniosek

Pamiętając o powyższych punktach, możesz stworzyć swój własny styl i kolorystykę kuchni w stylu retro, która odpowiada gustom i budżetowi Twojej rodziny.

Zawsze dobrze jest przejrzeć magazyny wnętrzarskie pod kątem pomysłów, a także strony internetowe poświęcone nostalgicznemu wystrojowi. Połącz w segregatorze wszystkie atrakcyjne dla Ciebie elementy wyglądu i zaprezentuj je profesjonalnemu projektantowi. Przeprowadzą Cię one w podróż i pomogą Ci wybrać odpowiednie elementy, które współgrają z czasem.