Najnowsze wiadomości

14 lipca 2024 22:10

Ostateczna lista kontrolna do polowania na mieszkanieSzukanie mieszkania nigdy nie jest łatwym zadaniem - zwłaszcza, gdy mieszkasz na gorącym rynku nieruchomości, takim jak San Francisco, Nowy Jork czy Los Angeles. Nawykowe sprawdzanie ofert na aplikacjach takich jak Zillow czy Trulia może pomóc Ci w znalezieniu wymarzonego mieszkania, ale jak upewnić się, że to właśnie Ty podpiszesz umowę? "Pierwszą skargą, jaką słyszę od klientów, jest to, że miejsce, którego szukają, zniknęło, zanim tam dotarli lub znaleźli je w Internecie. Dzwonią, a właściciel mówi, że jest już wynajęte" - mówi Noelle Gayral, jedna z naszych ulubionych pośredniczek z Los Angeles. Kluczem do wylądowania swojego pierwszego wybranego mieszkania, oprócz bycia na szczycie rynku, jest pokazanie się z przesadnym przygotowaniem. Stworzyliśmy listę kontrolną, która pomoże Ci podpisać umowę na wymarzone mieszkanie.

Odcinki wypłaty

Aby udowodnić swoją kwalifikowalność, konieczne jest, abyś pokazał dowód zatrudnienia. Oznacza to, że powinieneś przynieść odcinki wypłat lub kopię formularza W-2.

Wyciągi z konta bankowego

Ogólnie rzecz biorąc, wystarczy przynieść odcinki wypłaty lub wyciągi bankowe. Oba mają ten sam cel - udowodnić, że masz środki na zapłacenie czynszu na czas każdego miesiąca. Uważamy jednak, że najlepiej jest być podwójnie przygotowanym na wypadek, gdyby Twój potencjalny właściciel mieszkania wolał jedną formę dowodu od drugiej, więc uwzględnij obie na swojej liście kontrolnej do polowania na mieszkanie.

Zdjęcie identyfikacyjne

Musisz przynieść swoje prawo jazdy, paszport lub jakikolwiek dokument tożsamości ze zdjęciem wydany przez rząd, aby zostać uznanym za kwalifikującego się kandydata do wynajmu. Jeśli spodoba Ci się mieszkanie i będziesz w stanie złożyć wniosek, właściciel mieszkania zrobi kserokopię Twojego dowodu tożsamości dla swoich akt.

Listy polecające

W większości scenariuszy, referencje są więcej niż wystarczające, aby zweryfikować Twój szacunek i potwierdzić, że masz doskonałą reputację. Jednak niektórzy wynajmujący wymagają również pisemnych listów polecających. Te listy polecające pochodzą od Twojego najnowszego właściciela i być może od któregoś z Twoich poprzednich właścicieli.

Upewnij się, że Twoje listy polecające podkreślają, jak wyjątkowym jesteś najemcą, w tym, że zawsze płaciłeś czynsz na czas i że nigdy nie spóźniłeś się z płatnością.

Czytaj dalej na: http://naszearanzacje.p

Rejestracja pojazdu i dowód ubezpieczenia

Może się to wydawać głupie, aby uwzględniać rejestrację samochodu podczas szukania mieszkania, ale często (zwłaszcza w miastach, w których samochody są najważniejsze, jak Los Angeles), mieszkanie będzie miało miejsce parkingowe w podziemnym garażu. Posiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia samochodu może pomóc uspokoić potencjalnego właściciela i zapewnić go, że jesteś godnym zaufania najemcą.

Numer ubezpieczenia społecznego

Upewnij się, że zapamiętałeś swój numer ubezpieczenia społecznego przed polowaniem na mieszkanie. Nie chcesz zachować ten numer zapisany w telefonie, online, a nawet na piśmie, bo jeśli ktoś kradnie to jest to bardzo łatwe do kradzieży tożsamości. Zarządcy nieruchomości używają twojego numeru ubezpieczenia społecznego, aby przeprowadzić kontrolę kredytową.

Historia wynajmu

Aplikacje wynajmu zawsze będą pytać o historię wynajmu. Jeśli właśnie skończyłeś studia i to jest twoje pierwsze mieszkanie, nie martw się. Wynajmujący są tego świadomi, ale jest to coś, co należy rozważyć, jeśli jesteś obecnym najemcą. Chcesz zachować nieskazitelną reputację jako najemca, więc Twoja historia wynajmu nigdy nie będzie miała negatywnego wpływu na Twoje przyszłe mieszkanie.

Résumé

To must-have pokazuje swoją historię pracy, co z kolei pokazuje swoją stabilność finansową i niezawodność jako najemca. Jeśli masz solidne doświadczenie zawodowe, jest bardziej prawdopodobne, że będziesz płacić czynsz na czas i utrzymywać "normalny" harmonogram, który nie będzie przeszkadzał sąsiadom. Pamiętaj, aby zaktualizować swoje CV o aktualne stanowisko.

Referencje

Zanim rozpoczniesz proces poszukiwania mieszkania, poproś dwie zaufane osoby o pozwolenie na wpisanie ich jako swoich referencji. Będziesz chciał mieć osobiste referencje i zawodowe referencje, aby umieścić je w swoim podaniu, jeśli wynajmujący o nie poprosi. Powinny to być osoby, którym ufasz, że przedstawią pochlebny portret Twojego charakteru.

List motywacyjny

List motywacyjny nie jest bynajmniej wymogiem przy składaniu podania o mieszkanie. Jest to jednak skuteczny sposób na emocjonalne odwołanie się do właściciela mieszkania i wyróżnienie się spośród mnóstwa innych wnioskodawców. Chcesz pokazać, że jesteś najbezpieczniejszą opcją dla tego miejsca i że będziesz niezmiernie wdzięczny za możliwość wynajęcia jego nieruchomości. Jeśli ubiegasz się jako para, opowiedz o swojej historii miłosnej. Jeśli masz dzieci, daydream o tym, jak bardzo twoje dzieci będą cieszyć się tworząc wspomnienia w przestrzeni.

Książeczka czekowa

Numer jeden polowanie na mieszkanie lista kontrolna pozycja nigdy nie powinieneś zapomnieć jest twoja książeczka czekowa. Prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić opłatę za rozpatrzenie wniosku lub opłatę za przechowanie, aby zdjąć jednostkę z rynku, podczas gdy twój wniosek jest przetwarzany, i zawsze chcesz być przygotowany, aby odłożyć pierwszy i ostatni miesiąc czynszu.

Wypełniony wniosek

Zazwyczaj można znaleźć aplikacji mieszkania online przed odwiedzeniem miejsca. Jeśli możesz, przynieś ze sobą wypełniony wydruk, abyś nie musiał tracić czasu na wypełnianie aplikacji z grupą innych potencjalnych najemców. Jeśli nie możesz znaleźć aplikacji online przed wizytą, poświęć trochę czasu na zbadanie standardowych aplikacji, abyś był przygotowany z odpowiedziami i mógł złożyć swoje formularze tak szybko, jak to możliwe. Czas jest wszystkim, jeśli chodzi o zdobycie lokalizacji pierwszego wyboru.

Raport kredytowy

Można również pokonać właściciela i/lub zarządcy nieruchomości do ciosu i przybyć na pokazie mieszkania z kopią raportu kredytowego w gotowości. W ten sposób, jeśli kochasz mieszkanie, możesz zadziwić właściciela swoim imponującym wynikiem kredytowym i nadmiernym przygotowaniem, dzięki czemu jest to jedna z naszych list kontrolnych polowania na mieszkanie must-haves. Zaoszczędzisz im również kłopotu związanego z koniecznością zwrócenia się o to.