Najnowsze wiadomości

Jak zainstalować wannę łazienkową zlew

Majsterkować czy zatrudnić profesjonalistę? Porady ekspertów...

Czy łóżko może uszczęśliwić nas (i nasze wnętrza)?

23 września 2021 13:48

Majsterkować czy zatrudnić profesjonalistę? Porady ekspertów dotyczące najczęstszych zmian w łazience 

Nieaktualna łazienka daje Ci popalić? Istnieje wiele sposobów, aby tchnąć nowe życie w jedno z najważniejszych i najbardziej praktycznych pomieszczeń w Twoim domu. Wiele z tych pomysłów aktualizacji łazienki można wykonać na własną rękę. Samodzielne wykonanie prac może znacznie obniżyć koszty, ale czy te zadania są dostosowane do umiejętności większości właścicieli domów? Poprosiliśmy eksperta, aby zważyć plusy i minusy DIYing te remonty łazienek.

1. Wymiana toalety

Większość ludzi nie wie, jak wymienić toaletę. Ale, modernizacja ze starego, brzydkiego komoda do wysokiej wydajności, komfort-wysokość projektu jest na tyle łatwe dla większości właścicieli domów, aby zająć się sobą. Proces obejmuje zakręcenie dopływu wody do toalety, usunięcie nakrętek i śrub, przymocowanie toalety do przewodu zasilającego i do podłogi, wywiezienie starej toalety, a następnie wymianę uszczelki woskowej i kołnierza toalety. Na koniec majsterkowicz (lub profesjonalista!) mocuje nową miskę w miejscu na podłodze za pomocą nakrętek i uszczelniacza, mocuje zbiornik i pokrywę do miski i ponownie podłącza linię wodną.

Potencjalne problemy obejmują kapanie wody przez dom podczas wynoszenia starej toalety lub niedopełnienie obowiązku wypoziomowania nowej toalety, co powoduje jej przesuwanie się pod ciężarem. Co gorsza, nieprawidłowa instalacja pierścienia woskowego, kołnierza lub śrub może spowodować uszkodzenie wody. "Jeśli nie zrobisz tego dobrze, na pewno będziesz miał wyciek" - mówi Andy Blum, właściciel Blum Remodeling Services w Jacksonville w Północnej Karolinie. "Wtedy będziesz musiał mieć kogoś, kto przyjdzie i naprawi to, a to nie będzie warte kłopotów z robieniem tego samemu".

Dolna linia: Chociaż proces może wydawać się prosty, lepiej zostawić instalację toalety profesjonaliście, aby uniknąć ryzyka wycieku lub nieodwracalnych uszkodzeń. Wymiana deski sedesowej może być prostą i łatwą aktualizacją, jeśli nie jesteś gotowy na wymianę całej jednostki.

 

2. Montaż osłony prysznicowej

 

Praktycznym rozwiązaniem dla majsterkowiczów jest odnowienie kabiny prysznicowej za pomocą prefabrykowanej osłony prysznicowej. Zazwyczaj wykonane z włókna szklanego lub akrylu, jednostki te pokrywają trzy ściany nad wanną i mogą zawierać ściany i półki o wyglądzie płytek. Oto jak wymienić osłonę prysznica.

Aby zainstalować, musisz usunąć wszystko z istniejącego prysznica i naprawić wszelkie uszkodzone miejsca na ścianach. Używając kartonu jako szablonu, zaznacz miejsca instalacji wodno-kanalizacyjnej i innych elementów, które będą wystawać przez ścianę. Przenieś te oznaczenia na obudowę i wytnij otwory wyrzynarką. Przytnij panele tak, aby pasowały do ściany i przymocuj je za pomocą kleju. Wymień armaturę wodno-kanalizacyjną i inny sprzęt. Uszczelnij fugi masą uszczelniającą.

Wniosek: Jeśli chodzi o podstawowe, trzyczęściowe obudowy, "nie ma powodu, dla którego właściciel domu nie mógłby wykonać tej pracy, ale będziesz potrzebował dużo cierpliwości" - mówi Blum. Zaleca jednak wynajęcie profesjonalisty do zainstalowania wanny z prysznicem, czyli rozwiązania z wyższej półki, które przykrywa wannę pokładem, który jest zwieńczony bardziej skomplikowanym obramowaniem. Szklane drzwi również najlepiej pozostawić profesjonalistom.

3. Zmiana wanny

łazienka

Jednym z najlepszych sposobów, aby całkowicie przekształcić łazienkę jest wymiana wannę, która jest centralnym punktem większości planów piętra. Wymiana postumentu zlewu łazienkowego na inny o tej samej wielkości jest prawdopodobnie wykonalne dla poręcznych właścicieli domów. Przejście z nieporęcznej szafki na elegancki cokół lub modernizacja z pojedynczego zlewu na podwójny, jest jednak o wiele bardziej skomplikowane.

W przypadku prostej, tej samej wielkości zamiany, będziesz musiał wyłączyć i odłączyć przewody wodne oraz usunąć stary blat i szafkę. Aby zainstalować nową jednostkę, znajdź kołki i ustaw szafkę, zainstaluj baterię, przymocuj szafkę do ściany, zabezpiecz blat w miejscu i ponownie podłącz przewody. Innym prostym przełącznikiem jest instalacja nadblatowego lub samoobniżającego się zlewu łazienkowego dla świeżego wyglądu.

Wniosek: Jeśli zamieniasz jedną półkę na drugą o tym samym rozmiarze, idź na całość. W przypadku innych modernizacji, jednak, zadzwoń do wykonawcy. "Wszystko, co wiąże się z otwarciem ściany i przeniesieniem hydrauliki, powinno być wykonane tylko przez kogoś bardzo doświadczonego" - mówi Blum. "Jeśli hydraulika nie jest w porządku, będziesz miał duże problemy".

 

4. Aktualizacja pokrycia ścian w łazience

 

Najszybszym sposobem, aby przekształcić wygląd łazienki jest zmiana ścian. Niezależnie od tego, jakie traktowanie ścian wybierzesz, pamiętaj, że tapeta ścienna do łazienki musi wytrzymać ciepło, wilgoć i częste czyszczenie. W tego typu pomieszczeniach dobrze sprawdza się mieszanie i dopasowywanie materiałów pod kątem ich mocnych stron w różnych obszarach.

Malowanie łazienek jest najtańszą i najprostszą opcją pokrycia ścian. Można ją również łatwo połączyć z częściowo wyłożoną płytkami ścianą lub drewnianą boazerią. Jeśli używasz tapety, szukaj papieru, który nie ulegnie uszkodzeniu lub nie będzie się łuszczył pod wpływem wilgoci i który można łatwo wytrzeć.

Podsumowując: Większość opcji ścian w łazience jest na tyle prosta, że można się z nią zmierzyć na własną rękę i nadal wyglądać, jakby zrobił to profesjonalista. Jedyną opcją, która stawia wyzwania do szczegółów i cierpliwości jest glazura ścienna, zwłaszcza jeśli chodzi o niegeometrycznych kształtach płytek.

 

5. Wymiana podłogi w łazience

 

Wymiana płytki łazienkowej na nową płytkę lub inny materiał może nadać łazience zupełnie nowy wygląd. Przy wybierać łazienkową podłogę, pamięta że kąpiel jest miejscem ciężkiego ruchu i sporadyczny wanna przelewa. Poszukaj trwałego materiału, który jest zarówno piękny, jak i odporny na poślizg.

Płytki i winyl są popularne i trwałe opcje dla podłóg łazienkowych. Obie opcje mogą być samodzielnie zainstalowane z cierpliwością i starannością. Płytka winylowa jest prostsza niż arkusz winylu, który powinien być pozostawiony profesjonalistom. Wybierając płytkę, należy pamiętać o fakturze i o tym, jak śliski jest materiał, gdy jest mokry.

Podsumowując: Jeśli masz dbałość o szczegóły i cierpliwość, aby wyłożyć płytkami całą podłogę w łazience, możesz to zrobić na własną rękę. Jeśli pracujesz z marmurowymi płytkami, sprawdź najpierw z profesjonalistą, aby upewnić się, że twoje podłogi mogą wytrzymać ciężar. Podłoga z płytek winylowych może być zrobiona w weekend, ale zostaw arkuszową podłogę winylową profesjonaliście.