Najnowsze wiadomości

19 czerwca 2024 22:52

Trendy w podłogach do kuchni, które pokochaszBranża podłóg kuchennych przeżywa obecnie rozkwit nowych, innowacyjnych trendów. Niektóre wzory posiadają podłogi z twardego drewna lub płytek ceramicznych, ale laminat jest materiałem, który również w znacznym stopniu powraca. Nowy termin używany dla tego typu podłóg do "Podłogi elastycznej".

Nie mówimy tu o staromodnej winylowej podłodze laminowanej, którą pamiętasz z dzieciństwa. Wszyscy pamiętamy złe wzory i to, jak łatwo podłoga została nacięta lub porysowana przy minimalnym użyciu.

Ta nowa, nowoczesna instalacja i projekt będzie stanowić wypowiedź bez naruszania banku. Podłogi te są o wiele bardziej wytrzymałe, wytrzymują duży ruch uliczny, z którym boryka się współczesna ruchliwa rodzina.

Przyjrzyjmy się niektórym powodom, dla których sprężysta podłoga kuchenna z laminatu winylowego może być opcją dla Ciebie:

Efektywność kosztowa

Kiedy pracujesz nad ograniczonym budżetem, cena jest kluczowa. Jedną z cech elastycznej podłogi jest niższa cena w porównaniu z innymi materiałami, takimi jak twarde drewno, kamień czy płytki ceramiczne.

Nowo opracowany materiał jest tworzony przy użyciu najnowszych technologii i produkowany po niższych kosztach, co czyni go bardziej przystępnym cenowo niż inne opcje posadzek.

Trwałość

Nie myśl, że tylko dlatego, że jest to tańsze, ta odporna podłoga nie jest trwała. Nazwa powinna mówić sama za siebie, ponieważ w rzeczywistości jest ona bardzo wytrzymała i może wytrzymać wiele lat użytkowania.

Artykuł World Floor Covering Association podaje, że produkowane obecnie podłogi winylowe są bardziej odporne na ścieranie i nie rysują się tak łatwo jak podłogi winylowe z przeszłości.

Wodoszczelność

Jedną z największych korzyści wynikających z posiadania elastycznej podłogi jest jej wodoodporność. Woda może całkowicie zniszczyć podłogę z twardego drewna. Może się to zdarzyć w wyniku przypadkowego rozlania wody lub nieprawidłowego działania zmywarki. Jeśli chcesz grać bezpiecznie i mieć całkowicie wodoodporną podłogę, laminat winylowy jest najlepszym rozwiązaniem.

Wodoszczelność sprawia, że czyszczenie jest przyjemne. Możesz zamoczyć podłogę tak, jak chcesz, nie martwiąc się o spowodowanie jakichkolwiek uszkodzeń.

Szeroki wybór stylów

Jeśli płytki ceramiczne, kamień lub podłogi z twardego drewna nie mieszczą się w twoim budżecie, nadal możesz osiągnąć ten sam wygląd z winylu. Na rynku istnieje wiele modnych stylów, które wyglądają tak samo jak prawdziwy McCoy.

Deski stylowe, płytki w różnych rozmiarach lub całe arkusze są dostępne dla każdego stylu lub gustu. Będziesz zaskoczony ilością dostępnych wzorów. Nie spiesz się, nie spiesz się z dokonywaniem wyboru.

Przyjazny dla środowiska

Podłogi winylowe są obecnie wykonane z innego związku niż w przeszłości, co czyni je zdrowszymi i bezpieczniejszymi.

Podłoga musi teraz spełniać surowe przepisy, aby zmniejszyć ilość zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach. Może dać konsumentom pewność, że nie będą oni nadmiernie narażeni na niebezpieczne zapachy lub szkodliwe substancje drażniące.

Łatwa instalacja

Instalacja podłogi winylowej jest znacznie łatwiejsza niż podłogi drewnianej lub kaflowej. Jeśli jesteś świadomy swojego budżetu, możesz zaoszczędzić więcej pieniędzy, instalując podłogę samodzielnie.

Niezależnie od tego, czy wybrana podłoga jest wykonana z arkuszy, desek czy płytek kwadratowych, muszą być one przyklejone. Elementy te można czasem przykleić na istniejącej podłodze. W takim przypadku nie ma obaw o zerwanie starej podłogi, jeśli tak się stanie.

Przed przystąpieniem do instalacji podłogi należy skonsultować się z profesjonalistą, który może udzielić wskazówek i porad, których być może nie jesteś świadomy.

Wniosek

Żadna przebudowa kuchni nie jest kompletna bez nowej podłogi. Z liczbą laminatów winylowych do wyboru na rynku dzisiaj, na pewno znajdziesz styl i punkt cenowy, który pasuje do Ciebie i Twojego budżetu. W krótkim czasie twoja rodzina i przyjaciele zostaną zebrani wokół i będą cieszyć się twoją wspaniałą nową przestrzenią.

Jeśli rozważasz przebudowę swojej kuchni, porozzmawiaj z doświadczonym projektantem, który da Ci wszystkie dostępne opcje.