Najnowsze wiadomości

8 grudnia 2022 7:50

Zatwierdzony przez projektantów przewodnik po malowaniu pokoju i nie traceniu zmysłówCzy jesteś początkującym DIYer lub pro renowacji domu, malowanie pokoju jest wspólny projekt poprawy domu prawdopodobnie zajmiesz wiele razy w swoim życiu. Chociaż te remonty pokazy telewizyjne sprawiają, że wygląda praktycznie niezawodne, robi to w niewłaściwy sposób może prowadzić do kilku bólów głowy i wiele inaczej uniknąć frustracji. Dobrą wiadomością jest to, że malowanie pokoju jest łatwy sposób, aby dać każdej przestrzeni w domu makeover dla znacznie mniej pieniędzy i czasu niż całkowity remont trwa.

Malowanie pokoju nie musi być trudne (zwłaszcza gdy w końcu osiadłeś na właściwym kolorze farby). Rozmawialiśmy z Jennifer Dye, projektantką i starszym kierownikiem projektu w Maydan Architects, aby uzyskać jej wskazówki, jak pomalować pokój bez załamania. Przy odrobinie pracy przygotowawczej i dbałości o szczegóły, twoje następne malowanie DIY może być bezbolesne i pozostawić cię ze ścianą, której pozazdroszczą ci nawet profesjonaliści.

Poznaj eksperta Jennifer Dye jest projektantką i starszym kierownikiem projektu w Maydan Architects. Otrzymała zarówno tytuł licencjata, jak i magistra sztuki w dziedzinie projektowania wnętrz na Uniwersytecie Stanowym San Francisco.

Materiały potrzebne do pomalowania pokoju

  • Farba w twój preferowanym kolorzeMałe i średnie pędzleTaca farbyRolka farby i przedłużenie biegunaRagsDropclothTaśma malarskaGąbka celulozowaMydło i wodaNóż szpachlowy (opcjonalnie)

Podczas gromadzenia materiałów, nie skąpić na ważne rzeczy. Istotne jest, aby splurge na dobrej jakości pędzle, jak tanie pędzle mogą powodować smugi i utrudniają uzyskanie tej gładkiej linii, Dye mówi. Zanim chwycisz swoje wiadro z farbą i wałek, kliknij, aby uzyskać przewodnik krok po kroku, aby uzyskać następną pracę farby prawo.

Przygotuj pokój

Ważne jest, aby zebrać swoje materiały i zorganizować się przed rozpoczęciem projektu. "Malowanie to tak naprawdę 90% przygotowania i 10% malowania" - mówi Dye.

Pierwszym krokiem jest, aby przenieść wszystkie swoje meble do centrum pokoju i przykryć wszystko, w tym podłogi, z dropcloth. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to zrujnować kanapę lub te piękne podłogi z twardego drewna przez przypadkowo kapiącą farbę.

Wyczyść ściany

Oto krok wielu ludzi pominąć, ale jeden na pewno nie należy, jeśli chcesz profesjonalnej jakości pracy. Używając dużej gąbki celulozowej, wytrzyj ściany wodą z mydłem, aby pozbyć się kurzu, pajęczyn i plamek brudu, które mogą dodać niepożądaną teksturę do malowania.

Jeśli masz dużo dziur po gwoździach, teraz jest świetny czas, aby caulk i piasek, aby dać sobie świeżą powierzchnię, aby rozpocząć od.

Połóż taśmę malarską

Spędzić czas przycinania listwy przypodłogowe, okna i drzwi z taśmą malarską, aby upewnić się, że masz czyste linie. Chcesz uzyskać bardzo szczelne zamknięcie, więc przeciągnij szpachlą po taśmie, aby ją uszczelnić, jeśli widzisz jakieś pęcherzyki powietrza.

Możesz zastosować taśmę malarską do tygodnia przed rozpoczęciem metamorfozy, ale należy ją usunąć przed wyschnięciem farby, aby uniknąć ciągnięcia jakiejkolwiek farby ze ścian.

Prime ściany

Podkład jest koniecznością, jeśli próbujesz rozjaśnić swoje ściany w górę kilka odcieni, ale jest to dobra praktyka, nawet jeśli stosujesz farbę, która jest ciemniejsza niż odcień na ścianach. Primers pomóc uszczelnić ścianę i zapobiec pleśni.

Wiele marek farb oferuje połączone farby i produkty podkładowe, które mogą zaoszczędzić czas, ale nie zalecamy ich używać, jeśli próbujesz przejść więcej niż kilka odcieni jaśniejsze (powiedzmy z navy do białego, na przykład).

Szczotkowanie rogów i krawędzi

Zanim zaczniesz walcować farbę, spędzić czas malowania wykończenia i narożniki, gdzie wałek nie może dotrzeć. Malować co najmniej trzy cale od okien i drzwi, aby uniknąć przypadkowo toczenia nad swoim wykończeniem. Najlepszym sposobem, aby uniknąć kapania podczas korzystania z pędzla jest tylko zanurzyć pędzel około jednej trzeciej drogi do puszki farby, Dye mówi.

Pomaluj ściany

Teraz jest moment, na który czekałeś - czas pomalować ściany. Zaskakująco, to jest rzeczywiście najłatwiejszy krok całego procesu (i prawdopodobnie najbardziej zabawne, zbyt).

Zaczynając od dołu swoich ścian, toczyć pędzla tam i z powrotem w kształcie litery W pociągnięcia. Używaj długich, ciągłych pociągnięć i wypełniaj luki bez podnoszenia wałka. Dzięki temu po zakończeniu pracy nie pozostaną ślady i linie. Poczekaj, aż każda warstwa jest całkowicie sucha, zanim przejdziesz do następnego.

Paint Trim

Gdy ściany są całkowicie suche, taśmy ściany wokół wykończenia. Używając około dwucalowego pędzla (w zależności od szerokości wykończenia), pomaluj swoje wykończenie. Zalecamy użycie kątowej szczotki, aby ułatwić dotarcie do wszystkich tych szczelin.

Sprzątanie

Wreszcie skończyłeś - prawie. Sprzątanie jest prawie tak samo ważne, jak przygotowanie pokoju, zwłaszcza jeśli chcesz zachować swoje materiały do następnej zmiany koloru.

"Umyj swoje pędzle w zimnej wodzie", zgodnie z Dye. "To kuszące, aby użyć gorącej wody, ale to szybciej rozbija szczotki".

Ostrożnie usuń wszystkie dodatkowe taśmy malarskie i zwiń swoje drop cloths, zachowując szczególną ostrożność, aby upewnić się, że wszelkie rozlania i wycieki w pełni wyschły. Szczelnie zamknij wszystkie pozostałe farby w puszce na wypadek, gdybyś musiał zrobić kilka poprawek później.

Więcej na: http://naszearanzacje.pl