Najnowsze wiadomości

8 grudnia 2022 7:38

Dom Akasha z produktami StegbarAkasha, słowo znalezione w starożytnym hindi i sanskrycie odnoszące się do szerokich przestrzeni lub pustek, leży na ulicach Surrey Hills i charakteryzuje się gamą produktów Stegbar.

Akasha jest zainspirowana żywiołami ziemi, ognia, wody i powietrza, ale wykracza poza nie, aby ucieleśnić prawdziwie australijski nowoczesny wygląd i styl życia. Nieruchomość ucieleśnia życie na otwartym planie i minimalistyczny projekt, który tworzy jedyny w swoim rodzaju dom.

Kolekcja Alumiere firmy Stegbar idealnie pasuje do nowoczesnej australijskiej estetyki, ponieważ tworzy prawie niewidoczną ścianę, która wychodzi na basen i miejsce na ognisko. Uderzające czarne ramy również wiązały się z wykorzystaniem przez budowniczego Comdain Homes naturalnej skały w domu, która wiąże go z żywiołem ziemi.

Na całej górnej kondygnacji okna Alumiere są zaakcentowane czarnymi kapturkami, aby uniknąć rażącego światła z zachodu wieczorem i w południe w miesiącach letnich. Było to częścią ogólnego rozwiązania okiennego opracowanego we współpracy z ekspertami Stegbar w celu uzyskania sześciogwiazdkowej oceny energetycznej.

Możliwość otwierania dolnego poziomu na zewnątrz, ułatwiona przez drzwi piętrowe Alumiere, w połączeniu z oknami Alumiere Aneeta i oknami markizowymi na górze, sprzyjała również wentylacji krzyżowej, wykorzystującej element powietrza do stworzenia domu bardziej przyjaznego dla środowiska.

Parawany prysznicowe Stegbar Frameless w łazience przyciągają wzrok do materiałów i elementów wody w wannach, umywalkach i prysznicach.

Aby zachować minimalną estetykę, każda łazienka wyposażona jest w indywidualnie dobrane lustra w kształcie dostosowanym do każdej przestrzeni i ustawione tak, aby były funkcjonalne i pomagały odbijać naturalne światło w pomieszczeniach. Zakrzywione linie zaokrąglonych prostokątnych i okrągłych wzorów luster pomagają zmiękczyć kątowe szafki i okna, tworząc bardziej organiczny wygląd.

Comdain Homes współpracuje z firmą Stegbar od ponad 25 lat dzięki ich zdolności do tworzenia nie tylko stylowych, szytych na miarę parawanów prysznicowych, luster oraz okien i drzwi, ale także dzięki ich zdolności do holistycznego podejścia do ich rozmieszczenia w celu stworzenia najlepszej możliwej nieruchomości.