Najnowsze wiadomości

14 lipca 2024 21:39

Ceramika kolor kolekcja ArcanaDo aranżacji wnętrz, balkonów, tarasów bardzo chętnie wykorzystujemy płytki ceramiczne. Doskonale sprawdzają się nie tylko na ścianach, ale także na podłogach. Klasyczne płytki to rozwiązanie, które nie każdemu przypadnie do gustu. Propozycje producentów płytek są jednak coraz bardziej interesująca. Jakie płytki wybrać i jak je układać, aby osiągnąć naprawdę wyjątkowy efekt?

Płytki a styl pomieszczenia

Płytki układamy zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Aby uniknąć błędu – płytki z różnych kolekcji czy od różnych producentów najczęściej różnią się od siebie wymiarami i mają inną grubość – kupujemy płytki z jednej serii, która została opracowana przez producenta. Płytki możemy zestawiać na bardzo różnych zasadach. Często łączy się je dzisiaj na zasadzie kontrastu. Wybierając płytki i sposób ich mocowania na ścianie i podłodze warto kierować się przede wszystkim stylem danego pomieszczenia. W łazience czy kuchni, które zostały zaaranżowane w nowoczesnym stylu świetnie będą prezentowały się płytki w trochę większym rozmiarze. Bardzo interesująco prezentuje się Ceramika kolor kolekcja Arcana. To płytki naszego rodzimego producenta. Płytki z tej kolekcji naprawdę wyróżniają się na tle innych. Płytki dostępne są w ciepłej tonacji kolorystycznej, wybrano brązy i odcień kremowy. Całość tworzy bardzo atrakcyjne połączenie. Do płytek bazowych można dokupić płytki dekoracyjne oraz płytki-mozaika. Tym co wyróżnia płytki z kolekcji Arcana jest nie tylko ciepła tonacja kolorystyczna, ale także niespotykany wcześniej wzór. Powierzchnia płytek imituje popękany marmur. W klasycznie urządzonej łazience czy kuchni te płytki również się sprawdzą. Powierzchnia płytek jest błyszcząca. Płytki bazowe  mają wymiary 25x25 cm. Płytki mozaika są trochę większe, mają wymiary 30x30 cm. Stworzenie wyjątkowej aranżacji wnętrza z tymi płytkami jest naprawdę bardzo proste. Płytki nie są przeznaczone na zewnątrz.

Zanim podejmiesz decyzją

Kupując płytki, pamiętajmy, że nawet z pozoru identyczne płytki mogą różnić się od siebie odcieniami. Odcienie płytek pochodzące z różnych partii produkcji mogą mieć minimalnie inny odcień. Aby klienci mogli kupić płytki w tym samym odcieniu na opakowaniu producenci zamieszczają oznaczenia ich tonu. Ton płytek określany jest cyframi lub literami. Gdy zabraknie nam płytek i chcemy dokupić takie w identycznym odcieniu, sprawdźmy najpierw czy oznaczenie na paczce jest takie samo co na poprzednio kupowanych.

Płytki na ścianach i podłogach to popularny sposób ich wykańczania. Producenci proponują nam coraz bardziej interesujące wzory płytek, na przykład te z kolekcji Arcana. Stworzenie oryginalnej łazienki z tymi płytkami jest niezwykle proste. To płytki dla najbardziej wymagających.