Najnowsze wiadomości

8 grudnia 2022 6:31

Jak stworzyć najlepszą białą kuchnięJeśli spojrzysz na którykolwiek z najnowszych blogów, programów telewizyjnych lub czasopism o tematyce związanej z wzornictwem domowym, wiesz, że białe kuchnie są obecnie preferowane przez projektantów z całego świata.

Czysty, jasny wygląd sprawia, że każda przestrzeń jest otwarta i przestronna. W pełni biała kuchnia może sprawić, że nawet najmniejsza powierzchnia poczuje się przestronna.

Stworzenie najwyższej klasy białej kuchni może być lekkie, jeśli weźmie się pod uwagę kilka punktów:

Szafki

Oczywiście, jedną z pierwszych rzeczy, które musisz rozważyć w swojej przemianie kuchennej, są szafki.

Mając na uwadze ogólny budżet, trzeba będzie zdecydować, czy chcesz zaktualizować istniejące szafy, czy zainstalować nowe.

Należy pamiętać, że renowacja szafek lakierniczych jest bardzo czasochłonnym procesem. Okucia muszą być zdejmowane z każdego elementu, a powierzchnia całkowicie zeszlifowana przed lakierowaniem i montażem zaktualizowanych okuć.

Profesjonalnie zamontowane nowe szafki to najprostszy i najszybszy sposób na zmianę wyglądu kuchni.

Rozważ zabranie swoich górnych szafek na sufit, aby stworzyć więcej miejsc do przechowywania i spraywić, że pokój będzie wyglądał na większy. Aby uniknąć bałaganu, trzymaj się z dala od umieszczania roślin lub innych dekorów na górze szafki.

Blaty

Wyspy i blaty mogą być w centrum uwagi, jeśli użyty zostanie odpowiedni materiał. W całkowicie białej kuchni nie należy przytłaczać pomieszczenia zwykłymi, jaskrawo białymi blatami na każdej powierzchni.

Jeśli masz wyspę, rozważ użycie innego koloru lub materiału niż blaty. Na przykład, jeśli masz drewniane podłogi, skoordynuj je z blatem wyspy, aby uzyskać ogólny wygląd.

Wiele białych

Aby Twoja całkowicie biała kuchnia nie łączyła się ze sobą, połącz wiele odcieni bieli, aby dodać trochę kontrastu.

Impregnaty okienne, podkładki, naczynia, szafki i elementy wykończeniowe to niektóre elementy, które można połączyć w tej samej rodzinie podkładek. Nigdy nie mieszaj ciepłych tonów z chłodnymi tonami.

Dodaj teksturę

Dodanie odrobiny tekstury do całkowicie białej kuchni sprawi, że pomieszczenie zyska na zainteresowaniu.

Zastanów się nad dodaniem tkanego dywanu, a nawet dopłaceniem dodatkowych szczegółów do okuć szafki. Wybierz coś, co wizualnie wyróżnia się lub ma teksturowane wykończenie, takie jak szczotkowana stal nierdzewna.

Podłoga drawniana to kolejny doskonały sposób na dodanie tekstury i koloru do białej kuchni. Daje również poczucie ciepła i przytulności w pomieszczeniu.

Światło naturalne

Korzystajcie z każdego naturalnego światła, które wpada do kuchni. Będzie ono odbijać się od białych powierzchni, dzięki czemu pomieszczenie stanie się większe i jaśniejsze.

Ten artykuł zaleca dodanie rolet lub innych zabiegów okiennych, które mogą być całkowicie podniesione, aby odsłonić całe okno. Pozwoli to na uzyskanie jak największej ilości światła w przestrzeni.

Dodanie odrobiny "pop" koloru sprawi, że pokój nie będzie wyglądał nudno.

Dodanie odrobiny "pop" koloru sprawi, że pokój nie będzie wyglądał nudno. Wybierz jeden lub dwa z wybranych przez Ciebie odcieni i umieść je strategicznie wokół swojej kuchni.

Celem tego jest przyciągnięcie oka dookoła pokoju. Na przykład, można umieścić w rogu po jednej stronie lady słoik z ciasteczkami i wazon koordynacyjny ze świeżymi kwiatami na wyspie.

Wniosek

Nie ma wątpliwości, że białe kuchnie, jeśli są prawidłowo zestawione, są oszałamiające i ponadczasowe. Wszystkie domy muszą być z czasem odmłodzone i nie ma lepszego czasu niż obecny.

Jeśli rozważasz aktualizację wyglądu swojej kuchni, skonsultuj się z doświadczonym projektantem. Będą oni w stanie poprowadzić Cię przez różne opcje, które są dostępne w ramach Twojego budżetu i smaku.