Najnowsze wiadomości

27 czerwca 2022 20:28

Wellness w domuIdea "wellness w domu" już od jakiegoś czasu zaprząta umysły wytrawnych projektantów wnętrz. Na całym świecie ruch w kierunku tworzenia sanktuariów spa w łazienkach dla klientów wzrósł wykładniczo, nie tylko dla przyjemności właścicieli domów, ale także jako inwestycja zwiększająca wartość odsprzedaży.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek, z fizycznego dystansu i izolacji, posiadanie przestrzeni wellness w domu jest tak ważne. Dla projektantów na całym świecie stało się jeszcze bardziej oczywiste, że stworzenie w domu klienta przestrzeni, w której będzie mógł się zrelaksować, odpocząć i odmłodzić, jest jednym z najbardziej wartościowych dodatków do nowego budynku lub remontu.

Projektowanie naturalnych sanktuariów leczniczych w domu oferuje klientom miejsce, w którym dobre samopoczucie jest priorytetem, gdzie mogą znaleźć równowagę umysłu, ciała i ducha w zaciszu własnego domu, kiedy tylko zechcą. Chodzi o stworzenie w domu przestrzeni, w której klienci mogą cieszyć się luksusowymi doświadczeniami wellness bez konieczności podróżowania do siłowni czy spa.

Jednym z kluczowych elementów domowego spa jest prysznic parowy. Korzyści płynące z prysznica parowego wykraczają poza relaks, para jest również znana z tego, że pomaga przy alergiach, problemach z oddychaniem i regeneracji mięśni. O wiele łatwiejszy i bardziej przystępny w instalacji niż mogłoby się wydawać, prysznic parowy jest prostym generatorem, który podgrzewa wodę do momentu jej odparowania, a następnie pompuje tę wyśmienitą parę do zamkniętego pomieszczenia. Jest to prosty pomysł, który nie wymaga wiele miejsca, a jedynie przemyślanego planowania przestrzeni.

Marka Mr Steam jest już dobrze znana w Australii, od ponad siedmiu lat zaopatrując branżę projektową. Projektanci, którzy zamawiają prysznice parowe do prestiżowych apartamentów, luksusowych domów i butikowych hoteli w całym kraju, uwielbiają fakt, że te generatory pary są proste i łatwe w instalacji oraz że są już teraz łatwo dostępne w Australii.

Można łatwo dodać centralne centrum dowodzenia iSteam, które kontroluje różne elementy terapii spa - aromaterapię wprowadzającą olejki eteryczne do pary, poprawiające nastrój oświetlenie ChromaSteam oraz muzykoterapię dostarczaną przez AudioStream. Aplikacja SteamLinx umożliwia nawet właścicielom domów wybieranie pary za pomocą telefonu komórkowego, dzięki czemu ich prysznic parowy jest gotowy do użycia zaraz po przyjściu do domu.

W czasach, gdy wellness w domu jest na pierwszym miejscu, tworzenie sanktuarium dla klientów nigdy nie było tak istotne.