Najnowsze wiadomości

8 grudnia 2022 6:14

Ta kombinacja kolorów ociepli Twój dom w sam raz na zimęOdejdź, gładkie ściany - ostatnio z otwartymi ramionami witamy kolorowe odcienie i nie jesteśmy w tym osamotnieni. Giganci rynku farb, firmy PPG i Benjamin Moore, opublikowały ostatnio swoje prognozy trendów na rok 2021 i obie firmy przewidują, że piękne błękity w połączeniu z odcieniami terakoty będą nadal zwycięskim połączeniem.

Firma PPG wybrała trzy odcienie specjalnie do swojej palety trendów kolorystycznych na rok 2021: Big Cypress, Misty Aqua i Transcend. Kombinacja ta przywodzi na myśl pustynne widoki wypełnione piaskiem i błękitem nieba. Benjamin Moore wybrał Aegean Teal jako Kolor Roku 2021.

Te pustynne odcienie już zaczęły wypełniać nasze kanały na Instagramie, a my uwielbiamy ich uspokajające, a jednocześnie przyciągające wzrok barwy. Takie kolory wyglądają uroczo w połączeniu z rzeźbiarskimi białymi meblami boucle, które są obecnie bardzo modne, ale również błyszczą w połączeniu z drewnianymi elementami w stylu mid-century modern. Niezależnie od preferencji stylistycznych, nie ma rzeczy niemożliwych do pomylenia, jeśli chcesz odświeżyć swoje ściany w 2021 roku.

Instagramerka Jessie Ruane zastosowała wiele podobnych pustynnych odcieni w swoim przestronnym brooklyńskim lofcie, choć twierdzi, że mieszanka odcieni była niezamierzona. "Przyciągały mnie pewne kolory, a kiedy cofniesz się o krok i zobaczysz je wszystkie razem, wszystkie działają" - wyjaśnia. "Nie mogę mówić za wszystkich, ale ten trend wydaje się służyć ludziom, którzy kochają kolory, ale nadal chcą kojącego uczucia neutralności".

Jeśli nie chcesz iść na całość i otulić swojej przestrzeni jednym konkretnym odcieniem, rozważ pomalowanie ściany akcentowej lub nawet rzeźbiarskiego kształtu - Ruane jest zwolenniczką obu tych rozwiązań. "Chodzi o zdefiniowanie przestrzeni i nadanie jej charakteru" - mówi Ruane, która w swoim salonie namalowała łuk w kolorze żonkila, a w kuchni koło w kolorze aqua. "To najłatwiejsza rzecz, którą można zmienić, jeśli Twój styl ewoluuje".

Nie mogę mówić za wszystkich, ale wydaje się, że ten trend służy ludziom, którzy kochają kolory, ale nadal chcą kojącej atmosfery neutralności.

Ponadto, jeśli Twoja przestrzeń ma otwarty plan piętra, jak u Ruane, różne ściany akcentujące mogą pomóc stworzyć konkretne strefy, bez konieczności dzielenia pokoju. "Dodanie różnych kolorów i kształtów wokół przestrzeni pomogło zdefiniować różne obszary mojego loftu, a także różne klimaty" - zauważa Ruane. "Kuchnia i wejście są jasne, a następnie kolory pogłębiają się w miarę przechodzenia do jadalni, salonu i sypialni". Co więcej, oznacza to, że nie musisz wybierać tylko jednego ulubionego odcienia i możesz zamiast tego użyć odrobiny Benjamin Moore Aegean Teal tu i odrobiny PPG Big Cypress tam.

Czujesz się zainspirowany? Wkraczając w chłodne zimowe miesiące i spędzając coraz więcej czasu w domu, mamy wrażenie, że te ziemiste odcienie mogą być idealnym rozwiązaniem, aby wnieść do naszych pomieszczeń odrobinę natury.