Najnowsze wiadomości

28 kwietnia 2024 21:13

Mosaico+ przedstawia P-Saico



P-Saico by Mosaico+ to nieregularna, matowa, trójwymiarowa i świeża koncepcja mozaiki, w której regularność jest stosowana tylko do prostokątnego kształtu płytki, podczas gdy ogólny wygląd instalacji jest całkowicie nieregularny.

Projekt P-Saico został opracowany przez Studio Irvine i oparty na materialnej i modułowej koncepcji Sticksów i zrealizowany w gresówce porcelanowej. Materiał ten poszerza tradycyjny potencjał zastosowania mozaiki: nie tylko pokrycia ścian, P-Saico nadaje się nawet do podłóg i chodników wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Płytki mają nieregularną powierzchnię, tworząc w ten sposób trójwymiarowy efekt materiałowy. Generalnie, mozaika jest przewidziana jako układana w jednolitym geometrycznym wzorze, w którym fuga ma prawie zawsze dokładnie tę samą szerokość.

P-Saico składa się z fragmentów kija o wymiarach 1cm x 3cm, wstępnie zmontowanych i ułożonych w siatkę (315mm x 320mm) w nieregularnych wzorach, tworząc modułowe wymiary, które doskonale integrują się z ciągłą powierzchnią.

Kompozycja modułów i fugi tworzą zrewidowany taras, ale w nowoczesnym kluczu. P-Saico ma przypadkowy efekt pozowania ze zmienną fugą od 2mm do 6mm. Każda karta ma jedną nierówną powierzchnię, tworząc tym samym materialny efekt trójwymiarowości.

P-Saico jest dostępne w wariancie MIX (w którym 3 różne tekstury są mieszane losowo). Składają się one z Smoke Mix i Coal Mix dla koloru białego, szarego i czarnego oraz dla neutralnego wykończenia, Plaster Mix i Clay Mix.

Studio Irvine to studio projektowe z siedzibą w Mediolanie, prowadzone przez architekta Marialaura Rossiello Irvine. Założona w 1988 roku przez brytyjskiego projektanta Jamesa Irvine'a (1958-2013), pracownia pozostaje wierna jego podejściu i metodzie projektowania w połączeniu z ironią i precyzją. Bazując na idei designu inspirowanego dbałością o etykę, "czynnik ludzki" i osobistą interakcję, Marialaura Rossiello zaszczepia w pracowni wizję nieustannej ewolucji, zakorzenionej w klasyce włoskiej szkoły projektowania, ale z szerszym spojrzeniem międzynarodowym.